Naujienos

2022 - 11 - 29

Tarptautinė konferencija „Miško tvarkymo politika ir jo naudojimo balansas – Baltijos regiono patirtis”

Lapkričio 29 d., antradienį, nuo 10 val. Seimo Konstitucijos salėje vyksta tarptautinė konferencija „Miško tvarkymo politika ir jo naudojimo balansas – Baltijos regiono patirtis“.

Stebėti konferenciją galima tiesiogiai Youtube kanale (arba- peržiūrėti patogiu laiku vėliau)https://bit.ly/3OMejWN

Pasaulio miškuose gyvuoja didelė dalis mūsų planetos bioįvairovės. Miškai valo orą,  jie saugo dirvožemį nuo erozijos ir kaupia gyvybiškai svarbias švaraus vandens atsargas; jie saugo mus nuo pavojingų gamtos reiškinių, tokių, kaip potvyniai, sausros ir karščio bangos.

Miškai taip pat yra neatsiejama ekonominio gyvenimo dalis: jie – mūsų darbo vietų ir pajamų šaltinis. Šiandien Lietuvoje įvairių formų miško naudojimas ir valdymas sieja šimtus tūkstančių žmonių bei sudaro daugiau nei 10 proc. šalies bendrojo vidaus produkto. Galų gale, jie teikia mums daugybę socialinių paslaugų, tokių, kaip rekreacija ir žmonių sveikatos gerinimas.

Konferencijoje nagrinėjamos temos:
  • Kokiu būdu geriausia suderinti skirtingų visuomenės grupių interesus miškų saugojimo ir naudojimo politikoje?
  • Kokį poveikį Baltijos regiono valstybėms gali daryti Europos Sąjungos miškų politiką reglamentuojantys teisės aktai?
  • Kaip šiuos klausimus sekasi spręsti mūsų kaimynams, kokia yra Baltijos regiono šalių žymiausių miško politikos mokslininkų ir praktikų nuomonė bei patirtis?

Tikimasi, kad konferencijos metu išsakytos idėjos ir pasiūlymai ne tik padės geriau suprasti miškininkystės sektoriaus realijas eiliniam klausytojui, bet ir atneš naudos Lietuvos sprendimų priėmėjams, tarptautinėms ir nevyriausybinėms organizacijoms, verslo subjektams ir miško savininkams, mokslo institucijoms ir visiems tiems, kurie neabejingi Lietuvos miškams.

Programa