Renginiai

2023 - 03 - 23

Nacionalinio konkurso „Mano pasaulis – darniai Lietuvai“ finalas

Šį ketvirtadienį LR Seime įvyko VDU ŽŪA Miškų ir ekologijos fakulteto organizuojamo nacionalinio konkurso „Mano pasaulis – darniai Lietuvai“ finalas.

Visus konkurso dalyvius pasveikino LR Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen įteikdama prizus ir padėkos raštus, aplinkos ministras Simonas Gentvilas, taip pat regionų, iš kurių atvyko komandos, LR Seimo nariai.
Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacija - LMSA džiaugiamės, kad šiais metais galėjome prisidėti prie šio konkurso kaip rėmėjai ir skirti tikrai vertingus prizus I-osios, II-osios ir III-iosios vietų nugalėtojams. Juos įteikė finalinio konkurso vertinimo komisijoje dalyvavusi LMSA administracijos vadovė Živilė Navardauskė.
Nuo 2011 metų sėkmingai vykstančio renginio tikslas – skleisti darnaus vystymosi vertybes, plėtojant žinias apie darnios plėtros koncepciją, lietuvių tautinį, kultūrinį paveldą ir stiprinant moksleivių, universitetinės bendruomenės ryšius ir bendradarbiavimą, ugdyti vaikų ir jaunimo etnokultūrinį ir ekologinį sąmoningumą, prisiimti atsakomybę už savo veiksmus, formuoti atsakingą, pilietišką ir rūpestingą jaunimo požiūrį į aplinką, gimtosios šalies plėtrą.
Trimis turais vykstančiame renginyje šiais mokslo metais pareiškė norą dalyvauti net 43 komandos iš 39 šalies ugdymo įstaigų. Lapkričio – gruodžio mėnesiais įvyko atrankinis konkurso turas, kurio metu paaiškėjo 19 komandų – pusfinalio dalyvių.
Smagu, kad moksleiviai ir jų pedagogai dalyvavimą konkurse vertina ir su entuziazmu, ir su atsakomybe, o tai yra įrodymas, kad šis ilgiau nei dešimtmetį gyvuojantis vyresniųjų klasių moksleiviams skirtas edukacinis projektas yra aktualus, patrauklus bei reikalingas.
Vasario 22-23 dienomis VDU Žemės ūkio akademijoje surengtame pusfinalyje moksleiviai pristatė savo mokymo įstaigų veiklas, atskleisdami jų išskirtinumą, demonstravo ekologijos, istorijos, biologijos, etnokultūros pažinimo ir įvairių kitų dalykų žinias.
Konkurso finalas, kuriame rungėsi 7 komandos – finalininkės, kovo 23 d. buvo surengtas LR Seime, minint Pasaulinę žemės dieną!