Naujienos

2018 - 12 - 10

Žiemos malonumai miške: apie saugų maisto gaminimą!

Vasara – ne vienintelis metų laikas, kai žmonės aktyviai lanko mišką. Susipažinti su žiemos miško malonumais stengiasi vis daugiau žmonių. Ne tik dėl kvapnių eglučių arba apledėjusių tvenkinių, tačiau ir norėdami išsikepti dešrelių, smagiai praleisi laiką su šeima bei draugais.

Žiemomis gaisras lauke nebaisus?

Daugelis be jokios baimės miškuose patys „pasigamina” laužavietes, kurios neatitinka standartų, tad degindami ugnį rizikuoja gamtos gerove. Net jeigu ir atrodo, kad lauke yra drėgna ir pati gamta apsaugo save nuo galimo gaisro plitimo - tai nereiškia, kad nerizikuojate! Miške kurti ugnį galima tik specialiose laužavietėse. Suprantama, kad jų kiekis ribotas, juolab, gražią dieną pačios populiariausios laužavietės užimamos gana greitai. Alternatyva – lauko grilis, kurį galite visada vežiotis su savimi. Tokia rūkykla labai mėgstama tautiečių, kadangi ji yra mobili, nereikia ieškoti specialios kepimui tinkamos vietos. Kepsninės „sukuria“ tą vietą, tad susiraskite vietovę, kurioje nėra daug medžių, tvirtai pastatykite kepsninę, aplink ją pašalinkite visas sausas šakas ir mėgaukitės buvimu gamtoje.

Pavyzdžiui, Mobili Big Green Egg kepsninė (kurią galite rasti kepsnines.lt) leis susikurti laužavietę toje vietoje, kuri Jums atrodo gražiausia. Tai suteikia galimybę maistą kepti pačiose romantiškiausiose ir neįprasčiausiose vietose!

Saugaus kepimo miške taisyklės

Rūkykla – svarbiausias niuansas, kurį turi atsiminti kiekvienas keliaujantis gaminti maisto į mišką. Be specialios vietos, kurioje galima kepti maistą – visada rizikuojate. Taigi, jeigu nėra laužavietės - kepti yra draudžiama. Tokiu atveju lauko grilis tampa vienintele ir bene pačia geriausia alternatyva.

Jeigu norite maksimaliai apsaugoti aplinką, kurioje leidžiate laiką – verta pasinaudoti keliomis taisyklėmis. Pirmiausia – aprinkite šakas, ypač sausas, kurios yra netoli kepsninės. Papildomai tai geras darbas, galiausiai, būti tokioje aplinkoje bus kur kas maloniau. Taip pat naudinga iškart pasidėti arba ant krūmo šakos pasikabinti maišą į kurį bus metamos šiukšlės. Rekomenduojame šiukšlių nedeginti. Kepsninės, uždėjus dangtį ant ugnies, padeda paprastai ją užgesinti. Jeigu nusprendėte kepti maistą specialioje laužavietėje – tokiu atveju svarbu dar prieš kuriant ugnį pagalvoti – kaip užgesinsite laužą. Jeigu yra pasnigę – tai padaryti galima su sniegu. Jokiu būdu nepalikite ne tik atviros ugnies, tačiau ir degančių pelenų!

Baigus mėgautis miško malonumais nepamirškite sutvarkyti aplinkos. Palikite ją tokią, kokią radote arba net dar gražesnę!

Ką lietuviai dažniausiai kepa?

Rūkykla suteikia galimybę iškepti beveik bet kokius maisto produktus, tad daugelis džiaugiasi, kad viena įranga sėkmingai pasirūpina skirtingų žmonių mitybos įpročiais. Sultingo maisto mėgėjai dažniausiai kepa kiaulienos šonkaulius, kuriuos rekomenduojame marinuoti sojos padaže. Paruošus kartu su žaliais svogūnais mėsa įgaus nuostabų aromatą, kepimo metu paviršius apskrus, tačiau vidus bus minkštas ir sultingas. Vegetarai mielai kepa grybus, pomidorus, cukinijas bei kitas daržoves, kurios atsivežtos iš lietuviškų ūkių. Lauko grilis padeda daržovėms įgauti skalsaus kvapo, tad jos tampa kur kas skanesnės, tačiau per daug neapkepa ir tuo pačiu neapkrauna skrandžio. Nepamirškite, kad mėsą reikia kepti ilgiau, kai tuo tarpu daržovėms puikiai tinka ir „apdūmijimas“. Galiausiai, sveikos mitybos šalininkai mielai renkasi žuvį. Puikiai tinka lydeka, ungurys bei delninukės, kurių kepimas paprastas, o rezultatas pranoksta lūkesčius.

Daugelis tikina, kad vieną saulėtą žiemos dieną, net ir spaudžiant dideliam šaltukui,  išbandžius kepimą miške – tai tampa labai malonia priklausomybe, kurios nebesinori „paleisti iš rankų“.

Atsiribokite nuo vietos priklausomybės,  kartu su mobilia kepsnine pats raskite, susikurkite tobulą vietą miško paunksnėje, kur galima patirti tikrus žiemos malonumus.