Naujienos

2010 - 02 - 20

Molėtų raj. sulaikytiems medienos vagims gresia baudos arba laisvės atėmimas iki 3 metų

Aplinkos ministerija 2010-02-20 informuoja, kad Molėtų rajone aplinkosaugininkams įkliuvo medienos vagys. Kaip savo valdišką medieną pasišovusiems parduoti keturiems asmenims - Kauno miesto, Ukmergės rajono ir dviem Molėtų rajono gyventojams - gresia baudos arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Pasak Aplinkos ministerijos pranešimo, Molėtų rajono Babačiznos kaime Dubingių girininkijos darbuotojai miške pastebėjo miškovežį MAN ir lengvąjį automobilį. Miškovežyje buvo pakrauta ir bandyta išvežti 11,38 kietmetrių beržo medienos, kurios vertė - 967,30 lito. Miškininkai užtvėrė kelią ir iškvietė policiją.

Sulaikyto miškovežio vairuotojas, Ukmergės rajono gyventojas, tikino, kad miškų urėdijai priklausančią gatavą produkciją, t. y. šalia miško esančioje laukymėje sandėliuojamus beržo rąstus, jis krovėsi teisėtai. Lengvojo automobilio vairuotojas nurodė rangovą, kurio nurodymu buvo imama mediena.

Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) Miškų kontrolės skyriaus vedėjas Petras Galgatavičius žino ne vieną atvejį, kada nusikaltėliai parduoda kaip savo valdišką medieną, apgaudami nieko nenutuokiančius pirkėjus. Ir šiuo atveju miške buvo išvalyta aikštelė, į kurią galėjo įvažiuoti ir daugiau mašinų. Vienas vilkikas gali išvežti 40 kietmetrių vertingos medienos.

Įvykį tiriantiems policijos pareigūnams pavyko išsiaiškinti, kad šiais metais tuo pačiu miškovežiu iš miško, esančio Molėtų rajone, Luokesos seniūnijoje, Vilkiškių kaime, pagrobta ir išvežta 40 kietmetrių eglės rąstų, kurių vertė - 5,6 tūkst. litų, o iš miško, esančio Molėtų rajone, Giedraičių seniūnijoje, Kamastos kaime, - 32,44 kietmetrių uosio už 4,1 tūkst. litų ir 5,65 kietmetrių ąžuolo už 1,4 tūkst. litų medienos. Pavogta mediena rasta Kauno rajone.

Molėtų rajono policijos pareigūnai sulaikė keturis asmenis, vykdžiusius šias nusikalstamas veikas, bei abu automobilius.

Lietuvos miškuose supjautos ir išvežti paruoštos medienos vagysčių pernai, palyginti su 2008-aisiais, padaugėjo dukart.

Generalinės miškų urėdijos (GMU) Miškų atkūrimo ir apsaugos skyriaus vedėjas Petras Kanapienis tvirtina, kad tai lėmė ne medienos kaina ar jos paklausa rinkoje, o paprastų žmonių noras „apsirūpinti“ statybine mediena ar tiesiog malkomis.

„Nors pernai medienos kainos buvo sumažėjusios beveik perpus, rąstų pagrobta dvigubai daugiau nei užpernai - per 800 kubinių metrų“, - sako GMU atstovas. Daugiausiai neteisėtų kirtimų ir medienos grobimo atvejų užfiksuota Vilniaus apskrityje, Telšių, Raseinių rajonuose.