Naujienos

2010 - 04 - 09

STT patvirtino tirianti Generalinės miškų urėdijos veiklą

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) akiratyje atsidūrė Generalinė miškų urėdija. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galbūt neskaidrios ūkinės finansinės veiklos, pinigų panaudojimo ne pagal paskirtį ir dokumentų klastojimo. STT pareigūnai Generalinėje miškų urėdijoje kratas atliko prieš mėnesį. Buvo paimti jiems rūpimi dokumentai, konfiskuota apie 50 tūkst. litų,- praneša "Vilniaus diena" Astos Kuznecovaitės 2010-04-09 straipsnyje "STT susidomėjo Generaline miškų urėdija" . Informaciją pateikia naujienų agentūra BNS,  naujienų portalas DELFI.
[Tuo tarpu žurnalistė Aldona Kvedarienė "Respublikoje" teisina generalinį miškų urėdą, teigdama kad vakar B. Sakalauskas visoms šalies urėdijoms bei kitiems atsakingiems šalies pareigūnams išsiuntinėjo pranešimus, neva informacija apie  STT atliktas kratas ir poėmius yra šmeižtas.]
****************************************
Keletas citatų iš straipsnio:

[...]

Nenori net kalbėti. "Taip, tyrimas pradėtas, tačiau kol kas jo mūsų pareigūnai plačiau komentuoti nenori", – dienraščiui sakė STT atstovė spaudai Julija Antanaitienė.

Kodėl STT ir Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorams parūpo miškininkų veikla, komentuoti nenori ir generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas. Nuolat daug apie miškininkų darbus pasakojantis ir su žurnalistais noriai bendraujantis B.Sakalauskas, tik išgirdęs, apie ką bus kalbama, tapo itin kategoriškas."Aš nieko nekomentuosiu. Komentarų nebus. Jei turite kokių klausimų, atsiųskite juos raštu ir mes atsakysime taip, kaip numato įstatymas. Viso gero", – tepasakė generalinis miškų urėdas ir padėjo telefono ragelį.

[...]

Nieko jie neras. Kratos atliktos ir Valkininkų miškų urėdijoje. Pasak šios urėdijos urėdo Arvydo Strazdo, STT domino jų visų 2008 m. finansinė ataskaita. "Gavome jų specialistės, jei neklystu, Kristinos Jurgaitytės, pasirašytą raštą, kuriame prašoma visų metų finansinės ataskaitos. Pateikėme, tačiau nežinau, ką jie ten ras", – dienraščiui kalbėjo A.Strazdas.Jo teigimu, šią finansinę ataskaitą jau tikrino nepriklausomi auditoriai ir joje nieko bloga nerado. "Viskas ten tvarkinga", – teigė Valkininkų miškų urėdas.Kodėl STT susidomėjo būtent jo vadovaujamos, o ne kurios nors kitos urėdijos finansine veikla, A.Strazdas atsakyti negalėjo. Kaip ir paaiškinti, kokius konkrečius nusikaltimus jo urėdijai inkriminuoja STT ir prokurorai."Jų rašte buvo išvardyti net trys Baudžiamojo kodekso straipsniai, tačiau kuo esame kaltinami, nesupratau", – sakė Valkininkų miškų urėdas.

[...]

Neoficialiai teigiama, kad Generalinėje miškų urėdijoje ir jai pavaldžiose įstaigose, valdančiose valstybinius miškus, pažeidimų yra daugiau nei galima įsivaizduoti: klastojami dokumentai, vyksta neskaidrūs konkursai, o įvairiems projektams skirti pinigai kažkur paslaptingai pradingsta.

[...]

Pilną žurnalistės Astos Kuznecovaitės straipsnį "STT susidomėjo Generaline miškų urėdija" skaitykite dienraštyje "Vilniaus diena"  www.diena.lt ..>>>