Naujienos

2010 - 04 - 22

Medžioklės įstatymo svarstymas sukėlė audringas diskusijas Seime

Seimo nariai per Medžioklės įstatymo keitimo projekto XIP-1368(2) svarstymą 2010-04-21 (antradienį) nepritarė Aplinkos apsaugos komiteto siūlymui Kuršių nerijos nacionaliniame parke uždrausti medžioklę ir 45 Seimo narių balsais parėmė parlamentaro Vinco Babiliaus siūlymą palikti iki šiol galiojančią tvarką - parke medžioklę leisti.Seimo komitetas siūlė, kad gyvūnų populiacijos reguliavimu užsiimtų Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direkcija. Seimas neleido įstatymo projekto svarstyme daryti pertraukos ir jį  sugrąžinti AAK projekto tobulinimui, tad sekantį kartą Įstatymo projektas.
***********************************************************

Posėdžio (2010-04-21 rytinis) stenograma: 13.06 val. Me­džiok­lės įsta­ty­mo 5, 7, 8, 14, 15, 16 straips­nių pa­kei­ti­mo ir pa­pil­dy­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIP-1368(2) (svars­ty­mas) ...skaityti čia ...>>>
***********************************************************

 

Svarstymo metu vyko aršūs debatai. Norą uždrausti Kuršių nerijoje medžioti ir pavesti parko direkcijai reguliuoti žvėrių skaičių socialdemokratas Bronius Bradauskas pavadino tiesiog barbarišku siūlymu. 

Kuršių nerijos nacionaliniame parke medžioklės draudimo šalininkė Aurelija Stancikienė priekaištavo: "Tai gal leiskime ten privatizuoti ir susigrąžinti žemes". Jos teigimu, nelogiška teisę reglamentuoti medžioklę Kuršių nerijoje perduoti savivaldybei, nes Neringos savivaldybei tepriklauso 350 hektarų iš 11 tūkst. Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijos. Buvusi KNNP direktorė A.Stancikienė teigė, kad dabar Kuršių nerijoje medžiojantys du medžiotojų būreliai diktuoja savo sąlygas.

"Įsivaizduokite, kad Kuršių nerijoje, kai aš dirbau direktore, mes neleidome vienus metus laiko medžioti briedžių ir stirnų, ir tas iššaukė tokį pasipiktinimą vietinių medžiotojų, kad jie pagrasino, jeigu taip, per šernus nepraeisit. Ir tikrai metus jie nemedžiojo šernų, nors įstatyme šita prievolė jiems buvo numatyta, jie privalėjo populiaciją reguliuoti ir privalo dabar atlyginti savivaldybei patirtą žalą. Bet paklauskit, ar jie nors vieną litą atlygino?" - retoriškai klausė A.Stancikienė.


  

Seimo AAK pirmininkas Jonas Šimėnas pareiškė, kad medžioklė yra valstybinio turto naudojimas ir įžvelgė atskirų parlamentarų-medžiotojų siekius naudotis valstybės turtu be apribojimų. Seimo nario Egidijaus Klumbio apkaltintus AAK  Konstitucinės pataisos nedarymu AAK pirmininkas J.Šimėnas pasiaiškino dėl penkti metai nepašalinamų iš Medžioklės įstatymo nuostatų, kurios prieštarauja Konstitucijai, kad AAK net penkis kartus svarstė Medžioklės įstatymo pataisas, tačiau, pasak J.Šimėno,  "komitete kaip ir Seime yra daug medžiotojų...". 

Ilgamečiu medžiotoju prisipažinęs esantis Kazimieras Kuzminskas tvirtino, kad jo nuomone medžiotojų būrelis "tai yra plotų savininkas"...

Konservatoriui Sauliui Pečeliūnui atkreipus pirmininkaujančio dėmesį, kad svarstant Medžioklės įstatymo pataisas nenusišalina dėl interesų konflikto, o atvirkščiai- itin aktyviai dalyvauja medžiotojai ši replika sukėlė Tautos prisikėlimo partijos pirmininko Arūno Valinsko nepasitenkinimą. Jis pareiškė, kad S.Pečeliūnas  "šneka nesąmones per šoninį mikrofoną".

Parlamentaras J.Šimėnas apkaltino darbietį Kęstutį Daukšį "nušokus nuo proto" dėl išsakytų prielaidų apie žvėrių ir žmonių skaičiaus reguliavimą nacionaliniuose parkuose.

Pilną posėdžio vaizdo įrašą  galima peržiūrėti čia (įrašą žiūrėti nuo 03.06")  ...>>>