Naujienos

2011 - 11 - 11

J.Šimėnas: tarp aktualiausių Seimo rudens sesijos klausimų- Saugomų teritoriojų, Žvejybos ir mėgėjiškos žūklės bei Medžioklės įstatymai

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Jonas Šimėnas oficialioje Tėvynės Sąjungos - Lietuvos Krikščionių Demokratų (TS-LKD) partijos svetainėje pasisako, kad pirmiausias komiteto prioritetas – atliekų tvarkymo įstatymas, o paskui parlamentarai imsis saugomų teritorijų,  medžioklės ir žūklės įstatymų pataisų.
Kokia Lietuvos aplinkos apsaugos politika yra dabar ir kaip ji vystysis ateityje? [...]
 
"Yra trys konkretūs dalykai, į kuriuos orientuosimės: Saugomų teritorijų įstatymas, Žvejybos ir mėgėjiškos žūklės įstatymas bei Medžioklės įstatymas. Pirmasis turėtų būti peržiūrėtas taip, kad išsaugotume tai, ką turime gražiausio Lietuvoje, tačiau taip pat sudarytume normalias sąlygas gyventi žmogui nepažeidžiančiam kraštovaizdžio bei saugomų objektų, besiverčiantiems tradiciniais verslais ar žemdirbyste. Jame taip pat reikia aiškiau apibrėžti, kas yra „saugoma teritorija“. Tokį įstatymo projektą nagrinėja sudaryta darbo grupė, kai gausime, svarstysime komitete"- sako J.Šimėnas, primindamas,  kad šiuo metu didžiausias „skaudulys“ jo nuomone - atliekų tvarkymas. [...]

Žvejybos ir mėgėjiškos žūklės įstatymas apima verslinę žvejybą Baltijos jūros ekonominėje zonoje ir vidaus vandenyse, o mėgėjiška žūklė – tai, grubiai tariant, teisė meškerioti. Įstatymas Seime stringa dėl pasiūlymo naikinti verslinę žvejybą vidaus vandenyse (išskyrus Kuršių marias ir Baltijos jūrą) ir dėl nesutarimo, ar drausti verslinę žvejybą Baltijos jūros priekrantinėje zonoje iki 12 metrų gylio (50-100 metrų nuo kranto). Diskusija kilo, nes ten yra pagrindinės žuvų nerštavietės, bei migruojančių žuvų takai. Verslininkai tam priešinasi, o mėgėjiškos žūklės atstovai priešingai, nes jiems žvejoti priekrantinėje zonoje būtų galima. Taip pat noriu atkreipti dėmesį, jog mėgėjiška žūklė nėra tokia nekalta, kaip gali atrodyti. Jai taip pat reikalingas aiškus reglamentavimas. „Meškeriotojų“ turime labai daug, be to, dėl nuolat tobulėjančių mėgėjiškos žūklės priemonių žuvies galima pagauti net daugiau negu užsiimant versline žuvininkyste.

Galiausiai Medžioklės įstatymas, kuris jau antra Seimo kadencija neranda sprendimo, nors privalėtume jį rasti vykdydami Konstitucinio teismo sprendimą. Konstitucinis teismas nurodė, kad medžioti privačios nuosavybės žemėje be savininko sutikimo neturėtų būti leidžiama. Kaip suderinti, su kuo suderinti, kaip dažnai derinti, galu gale, kokios paties savininko teisės savo žemėje, kol kas susitarimo nerasta, tačiau esu įsitikinęs kad rasime.
 
Šaltinis: http://www.tsajunga.lt