Naujienos

2012 - 05 - 29

Gausinama lūšių ir didžiųjų apuokų populiacija

Lūšių ir didžiųjų apuokų populiacijai padidinti Lietuvoje jau antri metai vykdoma lūšių ir didžiųjų apuokų veisimo nelaisvėje ir grąžinimo į natūralias sąlygas programa,- informuoja VšĮ „Gamtos paveldo fondas“ .
2012 m. vasario pabaigoje Generalinė miškų urėdija atliko lūšių apskaitą ir pagal šio žvėries pėdsakus nustatė, kad valstybiniuose miškuose, sudarančiuose apie pusę šalies miškų ploto, gyvena 50 lūšių. Iš viso šalies miškuose, matyt, gyvena ne daugiau nei 80 lūšių. Tiksliai nežinoma, kiek Lietuvoje peri didžiųjų apuokų. Tikėtina, kad jų gali būti 10–12 porų.

2010 metais Gamtos tyrimo centras laimėjo lūšių ir didžiųjų apuokų veisimo nelaisvėje paslaugos pirkimo konkursą, parengė šių rūšių gyvūnų veisimo programą: numatė jų priežiūros, veisimo nelaisvėje, jauniklių auginimo, adaptavimo, išleidimo, sekimo telemetrijos priemonėmis metodikas. Tai padėjo Aplinkos ministerijai, paskelbusiai naują konkursą „Lūšių ir didžiųjų apuokų veisimo nelaisvėje programų įgyvendinimas“ apsispręsti dėl darbų apimčių, planuojant projekto įgyvendinimo veiklos užduotis.
Programą kartu su keturiais lūšių ir penkiais didžiųjų apuokų veislynais įgyvendina konkursą laimėjęs Gamtos paveldo fondas, kuris jau yra vykdęs Lietuvos pelkių apsaugos, saugomų vertingų teritorijų tvarkymo projektus. Numatyta per 2011–2013 metus į laisvę išleisti 14 lūšių ir 20 didžiųjų apuokų jauniklių. („Gamtos pasaulis“ nuotrauka)
[...]

Pilną straipsnį "Apuokai ir lūšys grįžta į laisvę" skaitykite 2012-05-26 laikraštyje "Ūkininko patarėjas" Nr. 61(2866)...>>>