Naujienos

2012 - 12 - 01

Darbo biržos skyriai į juodus sąrašus traukia UAB "Timbervita"

Darbo biržos skyriai kratosi bendrovės UAB „Timbervita“ iš Kretingos rajono, kuri vis labiau kaltinama apgavystėmis ir blogu elgesiu su žmonėmis, priimtais  miškų priežiūros ir tvarkymo darbams.

Metų pradžioje skundai pylėsi iš Ignalinos, Utenos ir kai kurių kitų netolimų rajonų , dabar jau Kupiškio gyventojos nusprendė viešai papasakoti apie jas ir dar daugiau nei dvi dešimtis rajono bedarbių apgavusią šeimyninę Arūno ir Gintarės Kniežų įmonę UAB „Timbervita“.

UAB „Timbervita“ užsiima miškų tvarkymu (tvarko kvartalines linijas, kirtavietes, sodina medelius ir pan.). Užsakymus gauna iš miškų urėdijų, jos už atliktus darbus ir pinigus moka. O žmones darbui „Timbervitai“ pagal jos paraiškas siunčia Darbo birža.

Pasirodo, Ignalinos, Utenos ir kai kurių kitų netolimų rajonų darbo biržų specialistai jau buvo susidūrę su tuo darbdaviu ir geru žodžiu jo neminėjo - ir kituose rajonuose jis paliko skolų bei vergovinio darbo šleifą. Kai kurie darbo biržų skyriai netgi neberenka šiai įmonei darbuotojų.

„Mes apie šią įmonę nieko nežinojome ir pasikabinome. Tačiau kitais metais su bendrove „Timbervita“ tikrai nebebendradarbiausime ir asmeniškai pasirūpinsiu, kad apie šį verslininką sužinotų visi Lietuvos darbo biržos skyriai“, - tvirtina nusivylusi kretingiškių verslininkų elgesiu su darbininkais Panevėžio teritorinės darbo biržos Kupiškio skyriaus vedėja Genė Zulonienė.

******************************
Įvairių įtarimų šleifas bendrovei "Timbervita"velkasi jau senai:

2003 m. liepos 29 d. tuometinės dar šiauliuose registruotos bendrovės "Timbervita" vadovė Ona Tamutienė atsidūrė už grotų. Ji buvo įtariama nelegalaus miško kirtimo organizavimu. Vilniaus 1-asis apylinkės teismas O. Tamutienę leido suimti dešimčiai parų. Oficialiai bendrovėje dirbęs Kretingos gyventojas Arūnas Knieža už grotų turėjo praleisti pusantro mėnesio. Pareigūnai miško vagis užklupo 2003 metų gegužės pabaigoje Zarasų rajone. Teisėsaugininkai teigė, kad tąkart specialios operacijos metu sulaikyta šešiolika asmenų. Manyta, kad visi priklauso gerai organizuotai gaujai.

2003 m. miško vagysčių mastai buvo dideli tuomet Lietuvos miško savininkų asociacija (LMSA )  kreipėsi į Lietuvos policijos generalinį komisarą Vytautą Grigaravičių, siūlydama bendradarbiauti kartu organizuojant reidus ir nuolatinę privačių miškų kontrolę, kad būtų išaiškinti ir nubausti piktybiški miškų niokotojai plačiau čia...>>>