Naujienos

2012 - 12 - 05

Subliuško STT kaltinimai Druskininkų urėdui Z.Naujokui-prokuratūra nutraukė tyrimą

Druskininkų miškų urėdas Zenonas Naujokas  2012 m. gruodžio 3 d. iš  gavo Vilniaus apygardos prokuratūros raštą „Dėl ikiteisminio tyrimo nutraukimo", kuriuo yra informuojama, kad ikiteisminis tyrimas dėl galimo piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo vykdant prekybą mediena Druskininkų miškų urėdijoje yra nutrauktas.

Prokurorai priėjo išvados, kad nebuvo padaryta nusikalstama veika, kuriuo Druskininkų miškų urėdija buvo kaltinama nuo 2012 m. vasario mėn. 8d.

Prisimenant šią istoriją, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) 2012 02 10 pranešė, kad  Vilniaus valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo ir dokumentų suklastojimo Druskininkų miškų urėdijoje.

2012 m. vasario 8 dieną buvo atliktos kratos urėdijos patalpose, taip pat paimti dokumentai keliose įmonėse, užsiimančiose medienos verslu. Specialiųjų tyrimų tarnyba tuomet įtarinėjo, jog pasirašydami sutartį prekybos įmonės ir Druskininkų miškų urėdijos darbuotojai piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir suklastojo dokumentus siekdami gauti naudos.
 
Nė vienas Druskininkų miškų urėdijos darbuotojas ne buvo sulaikytas ar nušalintas nuo pareigų. Kiek daugiau nei metus urėdijai vadovaujantis Z.Naujokas žurnalistams tuomet patvirtino, kad STT pareigūnai domėjosi būtent jo vadovavimo laikotarpiu. Urėdo nuomone, STT agentų apsilankymą galėjo inicijuoti kažkieno pranešimai apie neva urėdijoje vykstančias negeroves.
 
Druskininkų miškų urėdas Z.Naujokas tuomet tvirtino, kad jo vadovaujamoje urėdijoje negalėjo būti vykdoma nusikalstama veika, kadangi urėdija dirba tvarkingai ir laikosi įstatymų. Dabartinis Vilniaus apygardos prokuratūros pranešimas apie nutraukiamą tyrimą tai tik patvirtino.
 
lietuvosmiskai.lt inf.