Naujienos

2013 - 06 - 03

Iš pareigų traukiasi NMA vadovas S.Silickas

Šiuo metu atostogaujantis Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) direktorius Saulius Silickas praėjusią savaitę pasiprašė žemės ūkio ministro atleidžiamas iš pareigų nuo š.m. birželio 7 dienos - iš karto po atostogų. S. Silickas NMA vadovauja nuo 2005 metų.

Žemės ūkio ministro Vigilijaus Juknos atstovė spaudai Ramunė Visockytė teigė, kad NMA vadovas nurodė iš pareigų pasitraukiantis dėl asmeninių priežasčių. Pasak jos, ministras nustebo sulaukęs tokio prašymo ir įkalbinėjo S.Silicką per atostogas dar apsvarstyti savo sprendimą: „Ministrui tai buvo staigmena, jis labai apgailestauja", 2013-06-01 rašo „Lietuvos žinios".

Tuo tarpu kiek anksčiau spaudoje pasirodė informacija, kad Žemės ūkio ministerijos vadovybė svarsto NMA iš biudžetinės įstaigos prie ŽŪM paversti viešąja įstaiga. Būgštaujama, jog tuo esą siekiama padaryti agentūrą paklusniu valdančiųjų politikų įrankiu.

NMA iš biudžetinės įstaigos pavertus viešąja įstaiga, būtų galima agentūrą reorganizuoti ir pakeisti jos vadovus. Į jų vietą esą atsisėstų politiškai patikimi ar šiaip "reikalingi" žmonės. Per NMA Europos Sąjungos (ES) paramos gavėjams Lietuvoje yra skirstomi milijonai litų.

Reorganizacija darytų poveikį didžiajai daliai NMA dirbančių žmonių - jie netektų valstybės tarnautojų statuso. Šių metų pradžioje iš 657 agentūros darbuotojų valstybės tarnautojų buvo 463.