Naujienos

2014 - 07 - 22

Aplinkos ministras K.Trečiokas: esu už evoliuciją, ne už revoliuciją

Naujasis aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas portalui Grynas.lt 2014-07-21 papasakojo apie savo veiklos prioritetus. Paatviravęs, kad nėra nei žvejys, nei medžiotojas, jis žada daug nedelsdamas skelbti konkursus Aplinkos ministerijai pavaldžių institucijų vadovų pareigoms užimti, neplanuoja dirbtinai didinti saugomų teritorijų, pasisako už evoliucinius, o ne revoliucinius pokyčius kuruojamose srityse.

Naujasis aplinkos ministras K.Trečiokas. Nuotr.: Grynas.lt

Pora citatų iš išsamaus Tomo Janonio pokalbio su Kęstučiu Trečioku:

[...]

Galbūt Jums pradėjus eiti ministro pareigas tiek ministerijoje, tiek jai pavaldžiose institucijose numatoma valdininkų kaita? Ar apskritai esate patenkintas savo pavaldinių darbu?

Pradėjęs dirbti devynias institucijas radau be vadovų. Be jokios abejonės, bus skelbiami konkursai, po kurių paaiškės, kas eis šias pareigas. Bus iškelti tokie reikalavimai, kad pareigas užimtų tam darbui pasišventę ir tikrai tinkami žmonės. Dalis esamų vadovų tikriausiai pretenduos ir gali (dirbti, - red. past.). Kai kurie bus pakeisti. Per du ar tris mėnesius turi paaiškėti vadovai. Delsiama nebus, kadangi šių institucijų darbuotojai yra nežinomybėje. Konkursų paskelbimas yra vienas iš svarbių darbų.

Bendra Vyriausybės politika – mažinti naštą verslui, kontroliuojančių, licencijas išduodančių institucijų įtaką ar net skaičių. Be to, yra idėja į vieną įstaigą apjungti visus regionų aplinkos apsaugos departamentus. Visgi iš karto pasakau, kad išklausysiu visas puses. Visi sprendimai bus apgalvoti. Tačiau aš laikausi nuomonės, kad specialistus reikia vertinti. Valdžios pasikeitimas apskritai nėra geras dalykas, nes visi tuo metu stabteli. Dabar didelių pokyčių nenumatoma. Jei dirbant pasirodys, kad kažkas neefektyvu, kodėl ne. Aš esu už evoliuciją, ne už revoliuciją.

[...]

Kokia apskritai saugomų teritorijų perspektyva? Viena pusė linkusi tokių teritorijų steigti dar daugiau, kita – mano, kad ir dabar jose gyvenimas pernelyg suvaržytas.

Reikia suprasti, kad gamtosauginiu požiūriu turime saugoti visą Lietuvos teritoriją. Tik saugomose teritorijose režimas griežtesnis. Manau, kad tiek, kiek turime, jau gana. Jei per nepriklausomybės metus nematėme reikalo saugoti daugiau teritorijų, matyt, to ir nereikėjo. Dirbtinai ieškoti nereikia. Dabar reikia koncentruotis ties tuo, kad sistema realiai veiktų. Vien paskelbti saugomos teritorijos neužtenka. Ta vieta turi būti tinkamai saugoma. Ji negali būti uždara. Saugomose teritorijose turi gyventi ir laisvai lankytis žmonės.

[...]

Pilną Tomo Janonio 2014-07-21 pokalbio su Kęstučiu Trečioku tekstą skaitykite naujienų portale Grynas.lt čia...>>>