Naujienos

2015 - 01 - 19

Buvęs ir esamas aplinkos ministrai apie vadovų rotaciją Aplinkos ministerijai pavaldžiose įstaigose

Kaip vyksta valdininkų rotacija Aplinkos ministerijai pavaldžiose įstaigose, kokie pasiekti rezultatai ir kaip tai vertina tiek dabartinis aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, tiek ir pats rotacijos iniciatorius Valentinas Mazuronis,- 2015-01-19 domėjosi Alfa.lt portalo žurnalistas Gytis Pankūnas. Jo parengtą straipsnį "Ministerijos valdininkų rotacija: viena įstaiga išsiskyrė" perskaityti galima čia...>>>
Žurnalisto kalbintas buvęs aplinkos ministras Valentinas Mazuronis pripažino, kad jo pradėta vadovų rotacija Aplinkos ministerijai pavaldžiose įstaigose nebuvo įgyvendinta iki galo. Šiuo klausimu pašnekovas išskyrė patekusią į teisėsaugos taikiklį Generalinę miškų urėdiją ir jos buvusį ilgametį (nuo 1997 m.) vadovą Benjaminą Sakalauską  (citata):
[...]

Man išėjus, man nebebūnant ministru, toje urėdijoje vyko, mano žiniomis, labai įdomių dalykų ir procesų, ir tas pono B. Sakalausko į pavaduotojus rotavimasis, neva vienam iš pavaduotojų atsisakius [...], tai yra, mano manymu, bandymas ir paties buvusio generalinio urėdo, ir, matyt, jį remiančių žmonių – aš taip įvardyčiau tą dalyką – noras bet kokiomis priemonėmis vadovauti toliau Generalinei miškų urėdijai. Šitą atvejį vertinčiau kaip keistoką. Čia, matyt, yra kovos už valdžią bet kokiomis priemonėmis atspindys. [...] Ten yra tikrai labai didelė struktūra, kurioje susipina labai daug ir labai įvairių interesų. [...] Ta situacija man sukelia nemalonių asociacijų“, – mįslingai kalbėjo V. Mazuronis.

Dabartine padėtimi nėra patenkintas ir  dabartinis aplinkos ministras K.Trečiokas. Pakalbintas žurnalist apie šiuo metu Aplinkos ministerijai pavaldžiose įstaigose vykdomą vadovų rotaciją o jis sakė (citata):

Mano supratimu, rotacija yra visai kas kita. Aš suprantu, kad įstaigose keistųsi vadovai [...], tada ir būtų rotacija. Kiti įsivaizduoja, kad (rotacija yra – Alfa.lt) sukeisti vadovą su pavaduotoju. Man taip neatrodo“.

Tiesa, ministras pritarė savo pirmtako V. Mazuronio pozicijai, kad buvę įstaigų vadovai galėtų ir toliau dirbti tose pačiose darbovietėse patarėjais. K. Trečiokas teigė, kad rūpintis buvusių institucijų vadovų likimu jis linkęs suteikti naujiesiems naujai paskirtiems įstaigų direktoriams.

Aš manau, kad kai kuriais atvejais pasiteisina ir tas buvimas buvusio vadovo patarėjo pareigose, kadangi išvyti žmogų, pradirbusį daug metų, turintį kompetenciją, niekuo neprasižengusį, kaip ir nenaudinga valstybei, tai kainuoja pinigus. Kitais atvejais, aišku, reikėtų padėkoti vadovui ir nebematyti jo. Kita vertus, aš linkęs naujam vadovui suteikti galimybę, kad jis pats spręstų, ar pasilikti dirbti, nenoriu iš anksto išvalyti arba įtaisyti kažką šalia. Žinau iš savo praktikos, kad dirbti su buvusiu vadovu nėra paprasta. Aišku, tai priklauso nuo abiejų, bet būna, kad ir beveik neįmanoma. Tokia kaita, kokia vyksta dabar, nėra labai jau sveikintina ir labai pažangi, bet yra kaip yra“, – komentavo aplinkos ministras.

[...]
 

Visą Alfa.lt portalo žurnalisto Gyčio Pankūno straipsnį "Ministerijos valdininkų rotacija: viena įstaiga išsiskyrė" skaitykite  čia...>>>