Naujienos

2015 - 05 - 11

Anykščių šilelyje aplinkosaugininkai pakvies lankytojus pasižvalgyti iš medžių aukščio

Anykščiuose baigiamas statyti unikalus turistinis objektas – Medžių Lajų takas. Tai  toks I-sis statinys ne tik Lietuvoje, bet ir Rytų Europoje. Lankytojams bus suteikta galimybė pasivaikščioti Anykščių šilelio medžių lajų viršūnėmis, pajusti naujų potyrių, pažinti kraštovaizdį ir gamtos vertybes iš medžių aukščio.

Dėl sudėtingos statinio konstrukcijos tako atidarymas šiek tiek vėluoja.  Preliminarus oficialaus atidarymo laikas – 2015-08-07 (15.00 val.). Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT) jau paskelbė perkanti Medžių Lajų tako pristatymo visuomenei renginio Anykščių regioniniame parke paslaugą.

Anykščių regioninio parko specialistų skaičiavimais, netoli Puntuko ankmens iškilusio statinio konstrukcijoms sunaudota beveik 400 tonų geležies ir 1500 tonų betono. Takas per medžių lajas vingiuoja 22 metrų aukštyje. Turistai galės užkopti ir į 36 metrų aukščio apžvalgos bokštą, prilygstantį 12-aukščiui pastatui, neįgaliuosius į jį kels liftas. Medžių lajų tako ilgis sieks daugiau kaip 300 metrų.

Tako statybai išleista daugiau nei 2,5 mln.EUR Europos Sąjungos fondų ir savivaldybės lėšų. Kasmet po 20-30 tūkst. EUR reikės ir takui išlaikyti, todėl jau dabar prašoma valdžios institucijų leisti pardavinėti bilietus.

Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis įgyvendinamo projektas „Saugomų teritorijų tvarkymas (III etapas)“ apima 19 veiklų, kurių apimtyje sutvarkyti 56 objektai (vienas jų- užbaigiamas Medžių Lajų takas). Įgyvendinus Projektą bus panaudota beveik 13 mln. EUR.