Naujienos

2015 - 11 - 13

Aplinkos ministras K.Trečiokas: miškų ūkio reforma turi subręsti

Ar bus vykdoma valstybinių miškų valdymo pertvarka, žurnalas „Miškai“ teiravosi miškus kuruojančio aplinkos ministro Kęstučio Trečioko. Ministras patikino, kad reformos klausimas neišbrauktas iš darbotvarkės,  bet turi subręsti. Be to, ministras užsiminė, kad pertvarka pribrendo ir dėl saugomų teritorijų valdymo.

Seimui šių metų gegužę atmetus prezidentės Dalios Grybauskaitės veto Miškų įstatymo pataisai, kuria nustatyta, kad Lietuvoje yra 42 miškų urėdijos, planuota valstybinių miškų ūkio valdymo pertvarka įstrigo. Dabar Vyriausybė, norėdama reformuoti miškų ūkį, pavyzdžiui, sujungti dvi gretimas urėdijas, privalės prašyti parlamentarų keisti įstatymo punktą dėl urėdijų skaičiaus.

Premjeras Algirdas Butkevičius Seimo sprendimą dėl 42 urėdijų įteisinimo pavadino antikonstituciniu ir apgailestavo, kad tai trukdys Vyriausybei reformuoti miškų ūkį, siekiant jo efektyvumo.

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas tuomet sakė, kad Miškų įstatyme įtvirtintas konkretus skaičius urėdijų daugiau naudingas urėdams, o ne miško pramonei. Ministro nuomone, išlaikyti didelę urėdijų administraciją neefektyvu, be to, keleto urėdijų finansiniai rodikliai blogėja ir reformų vis tiek reikės imtis. Ar valstybinių miškų valdymo pertvarka liko darbotvarkėje ir kaip ketinama išeiti iš susidariusios patinės padėties, žurnalas „Miškai“ pasiteiravo miškus kuruojančio aplinkos ministro K. Trečioko.

[...]Ministro teigimu, kilo išankstinė panika, miškininkai ėmėsi protestų ir žygių į Seimą, tad svarstymams buvo užbėgta už akių ir dabar turime įstatymu įtvirtintą gana unikalią padėtį dėl 42 urėdijų. Be to, iš Aplinkos ministerijos buvo atimta galimybė pasiūlyti ką nors racionalaus. „Aišku tą mes galime ir dabar daryti, bet politiškai užkarda nuleista. Jei nutartume sujungti dvi gretimas urėdijas, reikėtų eiti į Seimą ir keisti Miškų įstatymą, jungiant kitas – vėl ta pati procedūra. Žinoma, patinka mums įstatymas ar ne, mes jį vykdom, bet turim iniciatyvos teisę pataisoms ir, manau, prie šio klausimo dar grįšime“,- sakė ministras.[...]

Interviu su Aplinkos ministru Kęstučiu Trečioku viešinamas čia...>>>