Naujienos

2019 - 06 - 06

Nuo šiol specialiosios žemės naudojimo sąlygos nustatomos vienu įstatymu

Seimas 2019-06-06 priėmė didelės apimties Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymą [nuoroda čia...>>>], kuriame nustatyti ūkinės ar kitokios veiklos apribojimai. Šiuo įstatymu siekiama aiškiau reglamentuoti specialiųjų žemės naudojimo sąlygų turinį ir nuostatas, susijusias su šių sąlygų taikymu įstatyme nurodytose teritorijose. Įstatymas priimtas už balsavus 97, nė vienam nebuvus prieš, susilaikius 5 Seimo nariams.

Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymu viename teisės akte nustatomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos. Taip pat nurodomos teritorijos, kuriose taikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos, bei kada turi būti gautas žemės savininko, valstybinės ar savivaldybės žemės patikėtinio sutikimas ir atvejus, kada jis neprivalomas.

Dėl didelės apimties ir detalumo šis teisės aktas turi daug kritikuotinų vietų ir politikai pripažįsta, kad greičiausiai netrukus vėl turės būti tobulinamas. Nes į įstatymo lygmenį iškelta daug smulkmeniško reguliavimo, kuris anksčiau buvo nustatomas įvairių žinybinių teisės aktų lygmenyje.

Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacija aktyviai dalyvavome šio teisės akto projektų svarstymo eigoje, teikėme pastabas ir pasiūlymus. Į dalį jų buvo atsižvelgta, dėl kitų nuostatų reikės diskutuoti su įstatymų leidėjais toliau.

Įstatymas įsigalios, kai bus pasirašytas Prezidentės ir paskelbtas teisės aktų registre. Susipažinti su priimtuoju įstatymu galima čia: Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo projektas (XIIIP-2031(3))