Naujienos

2019 - 12 - 06

✅ “Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2019” konkurso nugalėtojai

Apibendrinti 2019 metų konkurso „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2019“ dalyvių miško valdų apžiūros ir vertinimo rezultatai.[Konkurso NUOSTATAI - susipažinti čia...>>>]. 

Kaip ir kasmet, kompetetinga komisija iš gausaus būrio pretendentų rinko geriausiai savo valdas prižiūrinčius ir puoselėjančius privačių miškų savininkus.

Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2019” konkurso nugalėtojai:

Lietuvos Respublikoje

I-osios vietos nugalėtojas Juozas Aleškevičius  – 45 balai, Alytaus apskritis.

Prizininkų-įmonių kategorija:

1. UAB „DZŪKIJOS MEDIENA“ – 43 balai, Alytaus apskritis.

2. UAB „DZŪKO MIŠKAS IR MEDIENA“ – 35 balai, Alytaus apskritis.

3. UAB „MEDŽIO PROJEKTAS“  – 30 balų, Tauragės apskritis.

Prizininkų-mažųjų miško savininkų (plotas iki 5 ha.) kategorija:

1. Vytautas Graževičius – 44 balų, Alytaus apskritis.

2. Vaidas Vaičiukynas – 39 balai, Tauragės apskritis.

3. Darius Ševelis – 37 balai, Kauno apskritis.

Prizininkų-stambesnių miško savininkų (plotas 5 ha ir daugiau) kategorija:

1. Arvydas Sparnauskas – 34 balai, Telšių apskritis.

2. Saulius Gedminas – 30 balų, Šiaulių apskritis.

3. Ona Lukoševičienė– 30 balai, Alytaus apskritis.

Nugalėtojai apskrityse:

1. ALYTAUS – Audronė Pašukonienė, 32 balai, Alytaus apskritis.

2. KAUNO – Stasė Pugačiauskaitė, 29 balai, Kauno apskritis.

3. KLAIPĖDOS – Adžius Mereckis, 32 balai, Klaipėdos apskritis.

4. MARIJAMPOLĖS – Vytautas Kazlauskas, 26 balai, Marijampolės apskritis.

5. PANEVĖŽIO – Egidijus Totorius, 30 balų, Panevėžio apskritis.

6. ŠIAULIŲ – Bronius Astrauskas, 27 balai, Šiaulių apskritis.

7. TAURAGĖS – Alvydas Stragauskis, 30 balų, Tauragės apskritis.

8. TELŠIŲ – Vilius Merkys, 23 balai, Telšių apskritis.

9. UTENOS – UAB "Kestarolis", 27 balai, Utenos apskritis.

10. VILNIAUS – Arūnas Dzedzevičius – 31 balas, Vilniaus apskritis.

 


 Konkurso „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2019“ rezultatų

APIBENDRINIMAS

Dzūkai valdo!- tai apibendrintai būtu galima pavadinti šių metų „Pavyzdingai tvarkomos miško valdos“ konkurso rezultatus. Nors, toks rezultatas, gal ir visai turėjo būti tikėtas, nes Alytaus teritorinio poskyrio inspektoriai šiais metais pasiūlė aplankyti net 16 valdų. Kartu su minėtais pareigūnais valdas vertines LMSA atstovas, nenuilstantis miškininkas, VŠĮ „Girios aidas“ vadovas Antanas Lankelis, po konkurso negailėjo šiltų žodžių, net tik pirmosios vietos Lietuvoje laimėtojui Juozui Aleškevičiui, bet ir puikiai savo valdas prižiūrinčioms įmonėms „Dzūkijos mediena“, „Dzūko miškas ir mediena“, kurios konkurse dalyvauja jau nebe pirmus metus.

Beje 2017 metais papildžius nuostatus ir atsiradus galimybei konkurse dalyvauti įmonėms, kiekvienais metais jų būrys vis didėja, šiais metais konkurse dalyvavo net 26 įmonės! Trys jų šiandien bus apdovanotos taip vadinamoje „Įmonių“ kategorijoje, o viena- UAB „Kestarolis“ įvertinta, kaip geriausiai tvarkoma valda Utenos apskrityje. Šioje ir dalyje Vilniaus apskrities valdas aplankę LMSA atstovai Jūratė Užuotienė ir Romas Cicėnas, pateikė ir pastabą dėl valdų vertinimo: mat pagal naująją tvarką riboženkliai yra neprivalomi, tad mūsų konkurso reikalavimuose šis punktas, gali būt, ir perteklinis.

Kaip valdų vertinimo metu teigė R. Cicėnas bendras vaizdas privačiuose miškuose šiame regione vis geresnis. Pamatyti neatkurtą, arba blogai atkuriamą, neišugdytą kirtavietę galima vis rečiau. Juk tai labai svarbus ūkininkavimo miške aspektas. Iš esmės, kaip juokauja miškininkai, miške tėra du darbai: kirsti ir sodinti.

O paramos savaiminiam žėlimui labai trūksta, taip po valdų apžiūrų Telšių, Tauragės ir Klaipėdos apskrityse juokavo miškininkas specialistas Antanas Žulys,- mintyje turėdamas, kad afrikinio kiaulių maro išguldytus šernus. Tikriausiai daugiausiai kilometrų šiais metais apžiūrint valdas, nuvažiavęs A. Žulys sakė, jog 1-osios vietos II-oje kategorijoje nugalėtojas Arvydas Sparnauskas tikrai labai darbštus privataus miško savininkas. Augęs netoli nuo girininkijos ir nuo vaikystės matęs girininkų darbą, dabar pats negali gyventi be miško ir tikrai sėkmingai tvarkantis 20 ha miško masyvą.

            Argi turimo miško plotu galima išmatuoti atsidavimą savo nuosavybės tvarkymui-uždavė retorinį klausimą, dar vienas valdas vertinęs LMSA atstovas- Stanislovas Uzdra, grįžęs iš Dariaus Ševelio, Sauliaus Gedmino ir Egidijaus Totoriaus valdų. Jos atitinkamai užėmė 3-ą vietą I-oje kategorijoje, 2-ą II-oje kategorijoje ir tavo Panevėžio apskrities nugalėtoja. 3 ir dar mažiau hektarų, tiek valdo šie miško savininkai, tačiau tinkamai pertvarkyti krūmynai vertingesnėmis medžių rūšimis, įrengti inkilai ir kitos savanoriškos aplinkosauginės priemonės juos išskyrė iš kitų vertintų valdų.

            Romas-Juozas Kupstaitis, apibudindamas Marijampolės, Kauno ir Tauragės apskrityse aplankytas valdas buvo trumas- kartu su regiono Valstybinės miškų tarnybos specialistais siūlome pagerbti šiuos, gerai, gražiai ir pagal miškininkystės reikalavimas privačias miško valdas tvarkančius miško savininkus: Stasę Pugačiauskaitę ir Vaidą Vaičiukyną. Viena valda surinko-29 balus, kita-39. Pasirodo ilgamečio miškininko akis neklydo: susumavus visus rezultatus Vaido Vaičiukyno valdai atiteko 2-oji vieta I-oje kategorijoje, o p. Stasė tapo nugalėtoja Kauno apskrityje.

            Labai džiugu, kad kiekvienais metais į konkursui pateiktų valdų apžiūrą įsijungia vis gausesnis profesionalų būrys, didelis dėkui Alfredui Galaunei, kuris rado laiko ir galimybių šiemet talkinti apžiūrint dalies Kauno, Alytaus ir Vilniaus apskrities valdas.

            Taip pat, nuoširdų ačiū tariame ir visiems Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyrių specialistams, kurie pasiūlė per 100 ir padėjo apžiūrėti ir įvertinti arti 90-ties valdų.


Daugiau informacijos rasite LMSA paskyroje soc.tinkle Facebook www.facebook.com/lietuvosmiskai.lt/

Konferencija „Miškas-žmogui, žmogus-miškui“ bei “Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2019” konkurso rezultatų apžvalga ir apdovanojimai (I dalis).

Konferencija „Miškas-žmogui, žmogus-miškui“ bei “Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2019” konkurso rezultatų apžvalga ir apdovanojimai (II dalis).

[...]