Naujienos

2020 - 11 - 10

Palinkėjimai naujajai valdžiai. Policinės valstybės atmosferą reikia keisti į pasitikėjimą žmonėmis

Formuojama nauja centro dešinės valdančioji koalicija (vakar pasirašytas koalicijos susitarimas) gan greitai pakeisianti šiuo metu valstiečių-žaliųjų sąjungos vadovaujamą Vyriausybę. Ateinantį penktadienį prisieks naujai išrinkti Seimo nariai. Kokie Lietuvos miško ir žemės savininkų asocoacijos (LMSA) narių lūkesčiai naujajai valdžiai- trumpas asociacijos pirmininko Algio Gaižučio komentaras.  Kartu su VSTT direktoriaus Alberto Stanislovaičio ir PMSA direktoriaus Aido Pivoriūno pasisakymais jis publikuojamas portale miskininkas eu.

Algis Gaižutis, Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos valdybos pirmininkas:

– Pagal tai, kas yra komunikuojama, teikia daugiau vilties nei ankstesniais politiniais ciklais, kad politika bus vykdoma sąžiningai, padoriai, pirmiausia žiūrint valstybės, o ne savo chebros interesų, įsiklausant ir išdiskutuojant su tais, kuriems priimtus sprendimus teks įgyvendinti. Lūkestis labai žmogiškas ir paprastas: kad nebūtų gėda už savo valdžią, kad priimti sprendimai būtų logiški, kad juos norėtųsi įgyvendinti. Norėtųsi, kad į valdžią išrinkti tarpusavyje elgtųsi sąžiningai, jaustųsi užtikrintai. Pasitikėjimas yra labai didelė privilegija, bet kur: šeimoje, bendruomenėje ar kolektyve – gera veikti, kai nereikia darytis, ar tau kas nors nesiruošia smeigti peilį į nugarą, ar iškrėsti kokią nors šunybę.

Man susidarė įspūdis, kad į valdžią išrinkti vedantieji žmonės turi daugiau padorumo, išminties ir gebėjimo tartis. Viktorija Čmilytė Nielsen – aukšto intelekto, samprotauja logiškai, bendrauja nepiktai, protinga ir Aušrinė Armonaitė. Žinoma, jauniems politikams dar teks išlaikyti išbandymą valdžia. Ingridos Šimonytės prezidente vos neišrinkome, matyt, ne vien dėl to, kad ji skaito Šveiko nuotykius, o dėl sąžiningumo, atvirimo, turimo patyrimo.

Nueinanti valdžia absoliučiai nediskutavo dėl sprendimų ir negirdėjo keliamų problemų. Tiek ministro Kęstučio Navicko, tiek Kęstučio Mažeikos komandos žadėjo reguliarius aptarimus, diskusijas, bet elgėsi priešingai. Jokios rimtos problemos nė nepradėjo spręsti, bet ėmėsi priiminėti keistus sprendimus ir priešinti visuomenę: tarkime, buvo užsimoję leisti bet kokiam pašaliečiui grybauti net gyventojo kieme. Neišdegė.. Kai valdžioje atsiduria profanai ir nesikalba, tai ir daro durnus dalykus.

Tačiau ne viskas buvo blogai. Valstiečių valdymo laikotarpiu atsirado visų posėdžių skaidrumas, viskas, kas vyko, buvo dokumentuojama. Anksčiau tokio atvirumo nebuvo. Žinoma, tai jie padarė ne savo iniciatyva, bet buvo priversti. Valdant socdemams ir konservatoriams buvo nusistovėję nejudinami ryšiai ir struktūros, o valstiečiai sugebėjo tai išardyti. Bet kaip sakoma: griauti lengviau nei statyti, naujas darinys nebūtinai geriau funkcionuoja. Valstiečiai sugebėjo prastumti Valstybinių miškų urėdijos reformą, tačiau pati reforma iki galo taip ir nebuvo padaryta, liko daug užslėptų dalykų, žmonės nutildyti. Lietuvoje policinės valstybės atmosferą reikia keisti į pasitikėjimą žmonėmis.

...

Užrašė Augustė Teiberytė, portalas miskininkas.ru