Naujienos

2022 - 10 - 14

AM: Privačių miškų savininkų apklausa atskleidė augančią sektoriaus brandą

Aplinkos ministerijos užsakymu 2022 m. rugpjūtį tyrimų bendrovės "Sprinter tyrimai" atlikta privačių miškų savininkų apklausa atskleidė, kad dauguma jų sutiktų prisiimti daugiau atsakomybės už savo veiksmus miško valdoje. Be to, privačių miškų savininkai jaučiasi tikrais savo miško šeimininkais ir laikosi nuostatos, kad miškai turi būti prieinami visiems žmonėms,- informuoja am.lrv.lt.

Toks privačių miškų savininkų požiūris džiugina, matome, kad jiems galima suteikti daugiau teisių patiems priimti sprendimus, o kartu perleisti ir daugiau atsakomybės taip mažinant valstybinį reguliavimą. Kartu tai rodo augančią privačių miškų sektoriaus brandą. Į tai atsižvelgsime formuodami miškų politiką“, – komentuoja Aplinkos ministerijos Miškų politikos grupės vadovas Nerijus Kupstaitis.

Apklausa išgrynino ir aktualiausias problemas, su kuriomis privačių miškų savininkai susiduria jame ūkininkaudami – tai žinių apie ūkininkavimą ir galimybes gauti paramą trūkumas, per mažos valdos, ribojančios galimybes gauti ekonominę naudą iš ūkinės veiklos. Apie pusė apklaustųjų pažymėjo, kad reikėtų mažinti biurokratizmą ir suteikti daugiau laisvės tvarkyti nuosavą mišką.

[...]

Kas trejus metus vykdoma privačių miškų savininkų apklausa padeda surinkti informaciją apie privačiuose miškuose vykdytą ūkinę veiklą, miškų savininkų žinių lygį, konsultavimo, mokymosi poreikius, socialinę ir ekonominę padėtį. Taip pat parodo, kokių miškų politikos pokyčių reikia.

Šios apklausos rezultatais Aplinkos ministerija remsis rengdama privačių miškų valstybinio reguliavimo pakeitimus, stiprindama konsultavimo sistemą, didindama informacijos sklaidą.

Su apklausos ataskaita galite susipažinti čia...>>>.

_______