Naujienos

2023 - 04 - 22

Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijai- 30 metų.

Lietuvos miško savininkų asociacija (LMSA) prieš 30 metų buvo įkurta 1993 m. balandžio 23 d. (penktadienį) Kaune, Lietuvos Respublikos Žemės ūkio rūmuose vykusiame steigiamąjame suvažiavime, dalyvaujant 28 miško savininkams bei pretendentams susigrąžinti nuosavybę iš 10 Lietuvos rajonų ir miestų.

Pradėjusi nuo keliasdešimt narių, šiandieną LMSA vienija per 6,5 tūkst. fizinių ir juridinių miško ir žemės savininkų, jiems atstovauja ne tik mūsų šalyje, bet ir tarptautinėje arenoje. Reikšmingas pasiekimas tai, kad privatus miškų ūkis savo prižiūrimų miškų plotais, atliekamais miškininkystės darbais bei medienos ruošos apimtimis, tapo lygiavertis valstybiniams miškams. [plačiau- interviu su LMSA pirmininku dr.Algiu Gaižučiu rasite čia...>>>]

Įsikūrę kaip miško savininkus vienijanti ir atstovaujanti organizacija, vėliau išplėtėme savo veiklos kryptis atstovauti ir žemės nuosavybės reikalus 2018 m. balandžio 27 d. Girionyse, Kauno raj., vykusios LMSA XXI Generalinės Asamblėjos sprendimu ir nuo tada vadinamės Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacija (LMSA).
Š. m. balandžio 21 d. Vilniuje įvyko konferencija: „Lietuvos privatūs miškai: miško savininkų 30 metų indėlis į šalies dabartį ir ateitį“, kurios metu su asociacijos nariais bei garbingais svečiais tiek iš Lietuvos, tiek ir iš užsienio aptarėme nuveiktus darbus bei ateities perspektyvas.
Konferenciją pradėjo LMSA pirmininkas Algis Gaižutis bei LMSA Valdybos narys, bendrovės "Likmerė" vadovas Mindaugas Kasmauskis.
Šiltus pasveikinimus iš kaimyninių Baltijos valstybių perdavė į renginį atvykę Estijos privačių miško savininkų sąjungos (Eesti Erametsaliit) vadovas Jaanus Aun ir Latvijos miško savininkų asociacijos (Latvijas Meža īpašnieku biedrība) prezidentas Arnis Muižnieks.
Kiek vėliau sveikinimus Lietuvos miško ir žemės savininkams LMSA 30-mečio proga išsakė svarbiausiųjų europinių organizacijų vadovai - Europos žemės savininkų organizacijos- ELO  vadovas Jurgen Tack ir Europos miško savininkų federacijos - CEPF prezidentas Sven Erik Hammar bei generalinė sekretorė Fanny-Pomme Langue.
Visą medžiagą iš renginio rasite LMSA paskyroje soc.tinkle Facebook:

Džiugu, kad aptarti Lietuvos miško savininkų 30 metų indėlio į šalies dabartį ir ateitį susirinko gausus būrys partnerių, nacionalinių asociacijų, valstybinių institucijų vadovų ir politikų.

Pirmiausiai nuotoliniu būdu kalbėjo mūsų europarlamentarai Juozas Olekas [sveikinimas] ir Bronis Ropė [sveikinimas].

LMSA 30-čio proga sveikina europarlamentaras Juozas Olekas LMSA 30-čio proga sveikina europarlamentaras Bronis Ropė

Po to sulaukėme šiltų sveikinimų iš Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkės Aistės Gedvilienės:

Rimtą įvertinimą LMSA veiklai sveikinimo kalboje pateikė Aplinkos ministras Simonas Gentvilas:

Renginio metu sulaukėme šiltų pasveikinimų iš Valstybinės miškų tarnybos vadovų Sauliaus Vasiliausko ir Alberto Kasperavičiaus, Nacionalinės mokėjimo agentūros direktoriaus pavaduotojo Tomo Orlicko, Lietuvos verslo konfederacijos Generalinės direktorės Inetos Rizgelės, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vadovės Agnės Jasinavičiūtės, Valstybinių miškų urėdijos vadovo Valdo Kaubrės,  VDU ŽŪA Miškų ir ekologijos fakulteto dekano Vito Marozo, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Miškininkystės paslaugų biuro vadovės Vitos Ivaškevičienės, Lietuvos biomasės energetikos asocociacijos „Litbioma“ prezidento  Mariaus Valukyno, Miško darbų rangovų asociacijos vadovo Audriaus Radvilavičiaus, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos direktoriaus Laimono Daukšos, asociacijos "Lietuvos mediena" direktoriaus Raimundo Beinorto ir daugelio kitų.

Po to LMSA pirmininkas Algis Gaižutis padarė pranešimą apie Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos veiklą, išsamiau pristatydamas pastarųjų metų nuveiktus darbus bei iššūkius, ateities perspektyvas  [pranešimo skaidrės]

Vėliau visi pasidarėme bendrą nuotrauką ir LMSA 30-mečio proga, Belmonto parke, pasodinome žvaigždinę magnoliją. Tikėkimės, ji savo nuostabiais žiedais džiugins šio populiaraus parko lankytojus ilgus ilgus metus.

[Apie popietinėje dalyje išklausytius įdomius pranešimus bei apskritojo stalo diskusiją: „Galimybių tvariam ūkininkavimui privačiuose miškuose gerinimas: siektini pokyčiai“.,  bus papildyta vėliau]