Naujienos

2004 - 11 - 25

MEDŽIOKLĖ 2004:medžiotojams leista daugiau sumedžioti žvėrių

Šiemet medžiotojams leista daugiau sumedžioti žvėrių

Šį medžioklės sezoną šalies medžiotojai sulaukė mažiau draudimų. Šiuo metu jau medžiojamos beveik visos Lietuvoje medžioti leistos rūšys, tačiau briedžių šįmet medžiojami tik jaunikliai ir tik kai kuriuose rajonuose.

Pasak Aplinkos ministerijos Biologinės įvairovės skyriaus specialistų, jau senokai medžiojami šernai, bebrai, vilkai, vandens paukščiai bei perkūno oželiai, kurapkos ir fazanai. Pavyzdžiui, jau nuo rugsėjo pirmosios medžiojami danieliai, nuo spalio pirmosios - barsukai, ondatros, taip pat stirnų patelės ir jaunikliai.

Kai kuriuos gyvūnus medžioti teks neilgai: tauriųjų elnių, danielių pateles ir jauniklius iki vienerių metų leidžiama medžioti iki gruodžio 31 dienos. Savo ruožtu šernus pyškinti bus galima ilgiau: jauniklius, visus antramečius šernus ir vyresnius nei antramečiai patinus - iki kitų metų kovo 1 dienos.

Lietuvos miškuose vis populiaresnės tampa komercinės medžioklės. Tam yra skirta apie 95 tūkst. ha valstybinių miškų, arba 5 proc. viso miško ploto, kuris sudaro 2 mln. hektarų. Profesionalios medžioklės plotams prižiūrėti ir tvarkyti pernai buvo išleista apie 900 tūkst. litų.

Generalinės miškų urėdijos duomenimis, profesionalios medžioklės plotuose medžiojo 851 Lietuvos gyventojas ir beveik pusė tūkstančio medžiotojų iš užsienio. Apskaičiuota, kad už vieną medžioklės dieną užsienio medžiotojas mūsų šalies urėdijai sumoka apie 1 tūkst. litų. Pagal licencijas per 2004-2005 metų medžioklės sezoną leista sumedžioti 26 danielius, 15,6 tūkst. šernų, 17,8 tūkst. stirnų.
2004-11-16
Šaltinis: ELTA