Naujienos

2005 - 03 - 04

Islandai moko atsisakyti perpardavinėtojų

Dienraštis Verslo žinios  2005-03-01 rašo apie lietuviams medžio gaminius Skandinavijos rinkoje padedančią tiesiogiai parduoti islandiško kapitalo įmonę. Išvengus kelių perpardavinėtojų lietuviški produktai tampa konkurencingesni užsienyje, be to, didesnio uždarbio gali tikėtis ir gamintojas.

Pasak Haldoro Andri Haldorsono (Halldor Andri Halldorsson), UAB "Medžio simfonija" direktoriaus, gamintojai ir užsakovai rizikuoja prarasti nemenkas sumas pinigų, jei nesidomi, kokio ilgio perpardavinėtojų grandinė nusidriekusi tarp jų.
"Geriausias verslas: pirkti - parduoti, bet mūsų idėja dar genialesnė. Surandame tuos perpardavinėtojus ir pasiūlome gamintojui dirbti tiesiogiai su pirkėju už geresnę kainą", - apie strategiją pasakoja trečius metus tarpininkų naikinimu užsiimantis verslininkas.
Įmonė ieško ir naujų tiekėjų, dar neeksportavusių produkcijos užsienin, dairomasi gamintojų, kurie imtųsi naujų projektų - tam tikros šalies vartotojų pamėgtų produktų gamybos. Tokios bendrovės aprūpinamos receptais, brėžiniais, įranga ir pan.
Ši įmonė turi savo sandėlius, transporto parką ir septynių specialistų komandą, kuri pasirūpina, kad prekės pasiektų užsakovą. Bendrovei už surastus gamintojus atlygina užsakovas, paprastai užmokestis sudaro 5-10% projekto vertės.

Skandinavai labiausiai domisi lietuviškais medžio gaminiais, ypač mediniai nameliais. Paklausios ir įvairios statybinės medžiagos. Islandai lietuviams gali parūpinti statybų projektų įvairiose Skandinavijos šalyse - statybininkams, statybinių medžiagų gamintojams.

Islandai įsitikino, kad lietuviai verslininkai sugeba pagaminti kokybišką produkciją, tačiau daugelis Vakarų Europos ar Skandinavijos pirkėjų to nežino.
"Nežinau, kodėl, bet Norvegijoje, Švedijoje, Islandijoje apie Baltijos valstybes gerų žinių pateikiama labai mažai, jeigu informuojama - neigiamai. Tokia propaganda tikriausiai skleidžiama siekiant apsaugoti vietos rinką", - dėsto verslininkas.
Anot jo, prieš trejus metus Lietuvos rinką pradėjusi tirti bendrovė sunkiai galėjo patikėti tuo, ką čia rado - rezultatai pranoko lūkesčius. Buvo manoma, kad lietuvių įmonės galėtų būti paprastesnių detalių tiekėjos, bet po tyrimo šalis pasirinkta kokybiškiausioms prekėms gaminti.
"Dar ir dabar kai kuriuos užsakovus sunku įkalbinti atvykti ir pasižiūrėti, kaip čia įmonės dirba, nors daugeliui vietinių tikriausiai atrodo, kad šaliai tapus ES nare padėtis pasikeitė iš esmės", - pasakoja p. Haldorsonas.