Naujienos

2018 - 09 - 19

Lopyti pirmiausiai derėtų žinių spragas apie miškininkavimą ir miškų ekosistemų funkcionavimą

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas LRT TV laidoje "Dienos tema" 2018-09-18 sakė, kad ministerija rengiasi išpirkti iš savininkų miškus saugomose teritorijose, kuriose žalieji nori visai uždrausti visus šiuo metu legaliai vykdomus pagrindinio naudojimo kirtimus [Laidos įrašas...>>>]. Tad tuo pačiu reikia aiškiai pasakyti ir politikams ir visuomenei - kiek kainuotų valstybės iždui žalių eko-apokaliptikų laisva ranka siūlomi vis nauji draudimai, neleidimai ir apribojimai. Matant sprendimų pasekmes, gal taptų aiškiau- kiek keliančiųjų ažiotažą "medžių mylėtojų" reikalavimai adekvatūs ir ar tokie iš vis reikalingi. 

 
Pats principas - kad jei apribojama teisė naudotis privačia nuosavybe, tuomet privalu savalaikiai, pilnai ir rinkos kainomis atlyginti dėl įvedamų apribojimų patiriamus nuostolius- yra įtvirtintas Lietuvos Respublikos Konstitucijoje.  Tą privalu žinoti ir laikytis. 
 
O lopyti  pirmiausiai derėtų žinių spragas apie miškininkavimą ir miškų ekosistemų funkcionavimą. Juk ūkininkavimo būtai bei technologijos neatsirado iš niekus, jos paremtos ilgamete praktine patirtimi, mokslo žiniomis, medžių ir medynų vystymosi ypatumų suvokimu.  Daugelis mitų apie miškininkavimą sklando ir dėl to, kad trūksta nuolatinio visuomenės švietimo, suprantamai aiškinant, kas ir kodėl daroma miškuose. 

Neatsakingai menkinti bei kaltinti legaliai ir sunkiai miškuose dirbančiuosius, kriminalizuojant teisėtai miškininkavimu užsiimančiuosius, tuo pačiu priešinant visuomenę- destruktyvi veikla. Jei kas galvoja per tai greitai susirinkti pigių politinių dividentų- euforija netruks praeiti.
 
Mes matome problemas, kurios bus išspręstos. Kartu turime suprasti, kad miškas yra valstybės turtas, kuris turi būti tvarkomas ūkiškai ir darniai. Jei visiškai sustabdytume visus kirtimus, Lietuvos ekonomika netektų daugiau nei pusantro milijardo eurų per metus. Visi galime įvertinti, koks tai būtų smūgis“, - teigė premjeras Saulius Skvernelis po susitikimo su aplinkos ministru Kęstučiu Navicku šį pirmadienį.