Naujienos

2018 - 09 - 22

M.Čepulis: miškų kirtimo tema, tik šį kartą kiek iš kitos pusės

Taiklus gamtos fotografo Mariaus Čepulio komentaras miškų tema 2018-09-20 per LRT Radiją "Kaip Mikutavičius miškus iškirto". Apie "medžių gynėjų" keliamą isteriją ir tikrus faktus.

 

Citata iš M.Čepulio komentaro:

"Olegas (tas, kur Surajev) feisbuke puikiai išdėstė savo pastebėjimus apie kilusią isteriją dėl miškų išsaugojimo. Miškų tema tapo viena pagrindinių medijoje ir aš labai džiaugiuosi tuo dėmesiu, nes tai priverčia vyriausybę rimčiau užsiimti miškų ūkiu ir iš arčiau pažvelgti į ten esančias problemas. Bet mane (ir ne tik mane) erzina, kad visas šis vajus, įtraukęs krūvą visiškai nieko apie tai nesuprantančių žmonių, virsta farsu su mažom sveiko proto prošvaisčių kruopelytėm. Politikams tai tapo puikiu susidorojimo su oponentais įrankiu ir galimybe pasisakyti (nors jų pasisakymai yra labai juokingi). Garantuoju, kad ir kandidatai į prezidentus bus už darnų miškų ūkį ir už kirtimų mažinimą, o gal ir visai juos uždraus.

Taip pat atsirado galimybė pasireikšti visokiems violetiniams mergaičių gelbėtojams, žemelės saugotojams ir jie išsitraukė savo ietis kovai su nauju vėjo malūnu – IKEA. Jau dabar girdisi raginimai gadinti turtą, techniką. Jiems visiškai nesvarbu, už ką kovoti, tik duok tiems durniams pretekstą. Iš kanapių išlindusi rėksnė „žurnalistė“ (ta pati, kuri labai „patinka“ Valinskui) iškart išsiaiškino visas priežastis ir nustatė, kad Kubilius pradėjo plynus kirtimus krizės metais (keista, kad ne Grybauskaitė su Landsbergiu, bet tikiu, kad ir jie ranką buvo pridėję).

Ji nustatė, kad Punios šile iškirto ąžuolus (čia kai pamatė nuotrauką su po vėtros išverstais ir supjaustytais keliais ąžuolais) ir dabar, jei tik ji nesužiūrės, iškirs visus likusius Lietuvoje. Ji nustatė, kad kariniam poligonui iškirsta 300 ha miško pačiam Labanore (realybėje dabar iškirsta apie 150 ha (dar kirs 350 ha), sujungiant dvi tuščias smėlėtas plynes Pabradės poligone, o ne Labanore). Sako, kad tai lygu Kauno plotui (Kauno plotas 15 tūkst. ha). Na, ir „žurnalistės“ perliukas – vienas didžiausių už viso to stovinčių lobistų yra, žinoma, Marijonas Mikutavičius, kuris, kaip ir Olegas, išdrįso viešai suabejoti visa šia isterija."

Visą tekstą skaitykite LRT portale čia...>>>