Naujienos

2021 - 12 - 05

✅ Apdovanoti konkurso „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2021“ nugalėtojai

Š.m. gruodžio 3 d. Vilniuje vykusios tradicinės Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos kartu su LR Aplinkos ministerija organizuotos konferencijos "Miškas - žmogui, žmogus - miškui" metu apdovanoti konkurso "Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2021" nugalėtojai.

„Siekti tobulumo, mokytis iš savo klaidų ir imti geriausius kitų pavyzdžius“- toks sakinys greičiausiai galėtų tikti apibūdinant 2021-jų metų „Pavyzdingai tvarkomos miško valdos konkurso“ nugalėtojus ir nominantus.

Kodėl taip sakome? O gi todėl, kad ne vienas šių metų dalyvis konkursui savo valdas teikia jau ne pirmą kartą. O rezultatai rodo, kad jų savininkai, tokie kaip pirmosios vietos Lietuvoje laimėtojas Antanas Tarvydas, pirmos vietos „mažųjų“ valdų tarpe nugalėtojas Audrius Vėgėlė ar antrosios vietos „didžiųjų“ valdų nominacijoje–Dalius Paulavičius,  nesustojo ties jau prieš kelerius metus pasiektais rezultatais, o įdėjo dar daugiau darbo, meilės ir laiko tvarkant savąsias valdas - ir šis jų darbas šiandien juos kvies ant nugalėtojų pakylos. 

 

Bendra konkurso nugalėtojų nuotrauka

Smagu džiaugtis, jog į konkursą išdrįsta pasisiūlyti ir ne tik taip vadinamų ūkinių miškų savininkai, o ir miško savininkai prižiūrintys rekreacinius ar prieš kelerius metus įveistus miškus. Tačiau šios valdos, pagal galiojančius konkurso nuostatus „nesurenka“ daug balų ir gali būti apdovanoti tik skatinamais prizais. Bet gal tai ženklas, mus konkurso organizatoriams, jog reikia kažką keisti nuostatuose ir kreipti dėmesį ne tik į ūkinių, bet ir aplinkosauginių priemonių skatinimą?

Šiais metais konkurso „Pavyzdingai tvarkoma miško valda 2021“ dalyvių valdas apžiūrėjo gausus asociacijos atstovų būrys. Matyt kilometražo rekordininkas šiais metais tapo Antanas Žulys, tačiau jo darbas- antri metai geriausia valda Lietuvoje- vėl keliauja į Žemaitiją. Prie Gintauto Sventicko, Antano Galaunės, Romo-Juozo Kupstaičio, Stanislovo Uzdros kompanijos šiais metais labai šauniai prisijungė Meldas Lampickas, Marijus Talmantas, Justas Budriūnas, Saulius Tyrevičius, Vaidas Žukauskas ir Egidijus Adomaitis- nuoširdus jiems AČIŪ.  Taip pat, nuoširdų AČIŪ tariame ir visiems Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyrių specialistams, kurie pasiūlė didžiąją dalį valdų, bei padėjo jas apžiūrėti ir įvertinti. 

Iki šių metų spalio 20 dienos konkursui buvo pasiūlyta 50 miško valdų. Pagal 2017 metais patvirtintus „Pavyzdingai tvarkomos valdos konkurso“ nuostatus visos valdos atitiko konkurso reikalavimus. Kadangi kai kurie savininkai pasiūlė po kelias valdas, vadovaujantis tais pačiais nuostatais, buvo atrinka po vieną valdą, taigi viso nuo spalio 20 iki lapkričio 11 dienos buvo apžiūrėtos ir įvertintos 42 valdos visoje Lietuvoje. Kadangi Lietuvos pasienyje su Baltarusija įvesta nepaprastoji padėtis, viena valda šioje teritorijoje neapžiūrėta. Valdų apžiūroje dalyvavo LMSA atstovai, VMT pareigūnai, kai kurių valdų apžiūrose dalyvavo ir patys savininkai. Džiugu, jog šiais metais valda-konkurso nugalėtoja gavo itin aukštą-42 balų įvertinimą, tai rodo, kad privati miškininkystė kiekvienais metais kelia vis aukštesnę kartelę.

Šiais metais apdovanojimus ir padėkas konkurso "Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2021" nugalėtojams teikė LR Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Seimo AAK Pirmininkė Aistė Gedvilienė, LR AM Miškų politikos grupės vadovas Nerijus Kupstaitis.

Padėkas ir prizus nugalėtojams teikė LR Aplinkos ministras S. Gentvilas Taip pat Seimo AAK Pirmininkė A. Gedvilienė ir Miškų politikos grupės vadovas N.Kupstaitis

Konkurso „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2021“ nugalėtojais tapo:

I. LR I-osios vietos nugalėtojas

Antanas Tarvydas

Tauragės r.

42 balai

 

 

 

 

ĮMONĖS:

 

 

 

I-oji vieta

K. Šiaulio IĮ

Trakų

33 balai

II-oji vieta

UAB „Romalsa“

Rietavo

28 balai

III-oji vieta

UAB „Arvedita“

Ukmergės

21 balas

 

 

 

 

FIZINIAI ASMENYS (PLOTAS IKI 5HA.)

 

 

 

I-oji vieta

Audrius Vėgėlė

Panevėžio

40 balų

II-oji vieta

Alvydas Vakauskas

Alytaus r.

25 balai

III-oji vieta

Genadijus Vorobjovas

Jonavos r.

21 balas

       

FIZINIAI ASMENYS (PLOTAS 5HA. IR DAUGIAU)

 

 

 

I-oji vieta

Algirdas Gaurilius

Telšių

42 balai

II-oji vieta

Dalius Paulavičius

Kėdainių r.

35 balai

III-oji vieta

Jonas Klusius

Biržų r.

32 balai

       

APSKRIČIŲ NUGALĖTOJAI

 

 

 

ALYTAUS

UAB "Miškų pirkimai"

 

18 balų

KAUNO

Valdas ir Irena Pociai

 

33 balai

KLAIPĖDOS

Saulius Žebrauskis

 

26 balai

MARIJAMPOLĖS

Vytautas ir Vidutė Ona Mielkaičiai

 

26 balai

PANEVĖŽIO

Henrikas Skrebė ir Albinas Skrebė

 

29 balai

ŠIAULIŲ

Nėra nugalėtojo

 

-

TAURAGĖS

Nėra nugalėtojo

 

-

TELŠIŲ

Juozas Ričkus

 

28 balai

UTENOS

Vladas Dainys

 

26 balai

VILNIAUS

Gintautas ir Daiva Zinkevičiai

 

22 balai

Specialios padėkos ir Mocevičiaus firmos Ginalas prizai už netradicinius ūkinikavimo metodus, aplinkosauginę veiklą įteikti:

Jonui Klusiui – už netradicinius miškininkystės sprendimus

Vytautui Lekešiui – už pavyzdingą tvarkymąsi rekreacinėje miško valdoje

Kazimierui Jakučiui – už autentiškumo ir tradicijų miške puoselėjimą

Danguolei Baršauskienei (tvarko Remigijus Beconis) – už rekreacinius sprendimus privačioje miško valdoje

Tradiciškai už beržynų puoselėjimą UAB "Likmerės" prizus šiais metais gavo Algirdas Gaurilius ir Raimundas Nagelė, kuris konkurse dalyvavo su naujai įveistais plotais, kurių didelę dalį užima ši medžių rūšis.

Padėkomis "Už nuolatinę ugdomąją, šviečiamąją ir konsultacinę pagalbą miškų savininkams” pagerbti ir prie šių metų konkurso prisidėję VMT pareigūnai: Liudvikas Puskunigis,Rikardas Apulskis, Algimantas Norvaiša, Irmantas Aleškevičius, Juozas Politika, Žydrūnas Cicinas, Rasa Puzinienė, Juratė Čepukienė, Algirdas Gedgaudas.

 Daugiau renginio akimirkų LMSA facebook galerijoje

Konferencijoje "Miškas - žmogui, žmogus - miškui" taip pat dalyvavo gausus būrys garbių svečių, tarp kurių sveikinimus renginio dalyviams išsakę LR ŽŪR Pirmininkas Arūnas Svitojus, Žaliosios politikos instituto vadovas Remigijus Lapinkas, LITBIOMA direktorė Vilma Gaubytė ir kt.

Iškart po apvovanojimų ceremonijos vyko diskusija apie Nacionalinį miškų susitarimą, kitus privačių miškų sektorių liečiančius politinius sprendimus šiuo metu ir 2021- siais, Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Seimo AAK pirmininkė Aistė Gedvilienė ir LMSA pirmininkas Algis Gaižutis.

Pranešimus konferencijoje skaitė ir LMSA pirmininkas dr. Algis Gaižutis. UAB „Juodeliai“ pirkimo ir tiekimo skyriaus direktorius Gediminas Lastauskas pristatė medienos rinkos dabartį ir perspektyvas Lietuvos privačiuose miškuose,  o BALTPOOL prekybos skyriaus vadovas Vaidotas Jonutis aptarė medienos rinkos tendencijos Baltijos šalyse. Vėliau vykysią apskritojo stalo diskusiją ir visus pranešimus galite peržiūrėti renginio transliacijos vaizdo įraše.

 Renginio transliacijos įrašą galite peržiūrėti čia :

.