Naujienos

2021 - 12 - 06

Pavyzdingiausiai besitvarkančiu miško savininku 2021 metais išrinktas Antanas Tarvydas

Š.m. gruodžio 3 d. Vilniuje vykusios tradicinės Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos (LMSA) kartu su LR Aplinkos ministerija organizuotos konferencijos "Miškas - žmogui, žmogus - miškui" metu apdovanoti konkurso "Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2021" nugalėtojai. I vietos nugalėtoju Lietuvos Respublikoje išrinktas kruopštus miško savininkas iš Šilalės – Antanas Tarvydas.

Konkursas. Kasmet nuo 2004 m. LMSA organizuojamo konkurso tikslas – skatinti tvarų, subalansuotą ir atsakingą miškininkavimą privačiuose miškuose. Konkursas yra svarbus ir reikšmingas miško savininkams, nes suteikia galimybę pristatyti savo valdą, būti įvertintiems ir pastebėtiems, tuo pačiu ir parodyti pavyzdį kitiems, kaip atsakingai prižiūrėti savo valdą.

Tai galimybė parodyti, kaip darniai ir pagal visus reikalavimus gali būti prižiūrimi net ir maži fragmentuoti privatūs miškai. Kartu taip keičiamasi gerąja miškininkavimo patirtimi, atskleidžiant miško savininkų kūrybiškumą ir inovatyvumą, paskatinant ir kitus miško savininkus geriau tvarkytis savo miško valdose“, – sako kasmet prie sėkmingo konkurso įgyvendinimo prisidedančios Aplinkos ministerijos Miškų politikos grupės vadovas Nerijus Kupstaitis.

Konkurso apdovanojimų akimirka (nuotr. iš kairės: konkurso nugalėtojas A. Tarvydas, Aplinkos ministras S. Gentvilas, AM Miškų politikos grupės vadovas N. Kupstaitis)

Konkurse dalyvauja nebe pirmą kartą. Šių metų konkurse įvairiose kategorijose ir nominacijose iš viso apdovanota 19 miško savininkų. Tarp 42 konkurse dalyvavusių valdų simboliškai tokį pat – 42 balų skaičių – surinkęs miško savininkas iš Šilalės Antanas Tarvydas šiais metais tapo I vietos nugalėtoju Lietuvos Respublikoje. Konkurse jis dalyvauja jau nebe pirmą kartą: 2010 m. pelnyta I vieta Tauragės apskrityje, 2013 m. – I vieta Tauragės apskrityje, 2018 m. tapo I vietos nugalėtoju savininkų, kurių valda didesnė nei 5 ha, kategorijoje, o šiais metais – pavyzdingiausiais besitvarkančiu savininku šalyje. Taigi, galima teigti, kad sėkmė aplanko atkakliausius...

Miškininkystėje daugiau kaip 40 metų. Antanas Tarvydas miškininkystėje daugiau kaip 40 metų: 20 metų dirbęs eiguliu urėdijoje, jau beveik 20 metų ūkininkauja ir vykdo privačią miškininkystės veiklą, yra aktyvus Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos narys. Paklaustas, kaip jam pavyksta taip gerai tvarkyti miškus A. Tarvydas nedaugžodžiauja: „Mišką reik suprast, kaip ir žmogų, atėjo laikas – keiskim, akurkim... Pagrindas atkūrimas, priežiūra.“

Šiuo metu savininko nuosavos, medžiais apsodintos žemės plotas sieka apie 530 ha. Antanas Tarvydas – gamtos mylėtojas iš prigimties.

Medelius auginu nuo pat vaikystės – jau tada pajutau, jog buvimas gamtoje man teikia laimę. Nemoku net apsakyti, koks jausmas apima stebint, kaip savomis rankomis pasodintas mažas daigelis per daugelį metų tampa dideliu medžiu. Miško priežiūra savotiškai panaši į vaiko auginimą – pats jį pasodini, išpuoselėji, prižiūri, o sulaukus tam tikro amžiaus – išleidi į savarankišką gyvenimą”, - pasakoja miško savininkas.

Aktyvus LMSA narys A.Tarvydas įsitikinęs, kad turint mišką reikia investuoti ne tik daug laiko, bet ir pinigų: miško atkūrimui į hektarą tenka sudėti apie 3 tūkst. Eur, reikalinga ne tik darbo jėga, bet ir speciali technika. Dėl šios priežasties vykdydamas veiklą šilališkis aktyviai naudojasi ES parama pagal 2014-2020 m. Lietuvos kaimo plėtros programos priemonę „Investicijos, kuriomis didinamas miškų ekosistemų atsparumas ir aplinkosauginė vertė” ir sako, jog parama, skirta pagal veiklos sritį „Jaunuolyno ugdymas”, leido ženkliai palengvinti finansinius iššūkius ir gerokai patobulinti daugelį metų vystomą mylimą veiklą.

Medžių veisimu ir jų priežiūra vakariniame Šilalės krašte užsiimantis pavyzdingiausias 2021 metų miško savininkas Lietuvoje sako, jog gamta yra unikali vertybė, kurią privaloma puoselėti, norint išsaugoti ją ateities kartoms.

Daugiau apie konkurso nugalėtojus -->> /go.php/lit/-Apdovanoti-konkurso-Pavyzdingai-tvarkoma-privati-misko-valda-2021-nugaletojai/6895