Naujienos

2021 - 12 - 15

Kodėl VMU juridinį statusą sumanyta iš VĮ keisti į AB?

Šį trečiadienį, gruodžio 15 d., vykp nuotolinis miškininkų susitikimas su LR Aplinkos ir LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijų viceministrais Danu Augučiu ir Jovita Neliupšiene, plačiau apotarti Valstybinių miškų valdymo reorganizacijos į akcinę bendrovę tikslai ir pasekmės.

Susitikimas surengtas  Lietuvos miškininkų sąjungos iniciatyva, kadangi dėl VĮ Valstybinių miškų urėdijos reorganizavimo į akcinę bendrovę viešojoje erdvėje kyla labai daug įvairių diskusijų ir daugybė interpretacijų (kiekvienas aiškina kitaip).

Todėl Miškininkų sąjunga  paprašė reorganizacijos iniciatorių - Ekonomikos ir inovacijų ministerijos atstovų - paaiškinti apie reorganizacijos priežastis, tikslus, kaip keisis Lietuvos miškų priežiūra ir naudojimas, kas finansuos saugomų teritorijų miškuose priežiūrą, kaip reorganizacija įtakos miškininkų darbo vietas ir užmokestį ir daugelį kitų klausimų. 

Ateityje LMS numato organizuoti kitą susirinkimą su nepriklausomu ekspertu (ekonomistu), kuris galėtų pakomentuoti visas grėsmes kylančias Lietuvos miškams ir miškų sistemai.


Su dalimi susitikimo metu pristatytos medžiagos susipažinti galite čia: