Naujienos

2021 - 12 - 20

Nori toliau medžioti privačioje žemėje nesiskaitydami su valdų savininkais?

Kai kurie medžiotojų atstovai ėmė ypač garsiai piktintis nesenai Seimo nario E.Gentvilo įregistruotomis Medžioklės įstatymo pataisomis [https://bit.ly/3qeZdgT], kuriomis numatoma daugiau teisių privačių žemės ir miško teritorijų savininkams. Parlamentaro kartu su asociacija „Debeikių grupė“ iš Anykščių raj. paruoštomis pataisomis siekiama, kad galiausiai žemės savininkai turėtų spręsti - ar suteikti teisę užsiimti medžioklė jų privačiose valdose; ir jei taip- kam tą teisę suteikti.

Tad LMŽD atstovai iš karto stojosi piestu prieš tokius reglamentavimo pakeitimus, pasitelkdami labai jau tolimus realybei argumentus. Neva, tokiu būdu (citata):"prasidėtų medžiokles be jokios kontrolės ir dėl to esą Lietuvoje gali prasidėti nevaldomas laukinių gyvūnų naikinimas."

Tai kas gi vykdytų medžioklę, jei ne tie patys medžiotojai? Juk kada, ką ir kokiomis taisyklėmis vadovaujantis turi būti vykdoma medžioklė yra nustatoma visiems medžiotojams vienodai. Ir kontroliuojama vienodai. Argi ne taip?

LMSA siūlomus pakeitimus vertiname neutraliai. Šios Medžioklės įstatymo pataisos neišspręs visų esminių susikaupusių problemų, tačiau yra žingsnis teigiama linkme.

„Jei turi nuosavybę, pajamos iš jos ar tai būtų medžioklė, ar kitos veiklos, yra natūraliai prigimtinė privačios nuosavybės teisės dalis“, – mano Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos pirmininkas Algis Gaižutis. [TV3 šeštadienio siužetas: https://bit.ly/33zQ4HW]

DELFI žurnalistė teiravosi: "Kaip pasikeistų medžiotojų ir miško savininkų santykiai šiuos pakeitimus priėmus ir kokią įtaką jie apskritai turėtų miškų savininkams?" [nuoroda: https://bit.ly/3paLtnU ]

LMSA pirmininko A.Gaižučio atsakymas:

"Labai priklausys, kokios pataisos galiausiai bus priimtos Seime, kadangi pirminiai įstatymų pataisų projektai ir tai, ką politikai priima, dažnai labai ženkliai skiriasi. Su parlamentaro Eugenijaus Gentvilo įregistruotais medžioklės įstatymo pakeitimais atveriama galimybė gan retais atvejais sudaryti naują medžioklės plotų vienetą savo valdomoje žemėje. Medžioti bet kuriuo atveju galės tik tam teisę turintys legalūs medžiotojai. Tie patys medžiotojai, kurie ir dabar medžioja. Padoriai su žemės ir miško savininkais bei su kolegomis tarpusavyje besielgiantys dabartiniai medžiotojai, medžiojantys klubuose, kažkokių esminių permainų neturėtų pajausti. Tiesiog dėl medžiojimui naudojamų plotų naudojimo reiks susiderinti su tų teritorijų šeimininkais- žemės ir miško savininkais bei valdytojais. O kitur teisę nustatytomis įstatyme sąlygomis įgys tie, kas savo valdomoje žemėje sudarys naują medžioklės plotų vienetą.

Jei trumpai, tai mūsų asociacijos pozicija visada buvo ir yra nuosekli- privačios žemės ir miškų teritorijos ir teisė jas naudoti ūkinei veiklai ( medžioklės plotai) priklauso tos žemės/miško savininkui. O teisę medžioti laukinius gyvūnus reglamentuoja ir leidimus suteikia Valstybė; tik tiems, kas yra medžiotojai ir kuomet turi susitarimą su žemės/miško savininkais dėl plotų naudojimo medžioklei (jei patys nėra tų plotų savininkai).

Paprasta ir aišku."

.