Naujienos

2024 - 07 - 01

Kviečiame dalyvauti konkurse „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2024“

Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacija (LMSA) kartu su Aplinkos ministerija organizuoja kasmetinį konkursą „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda“, kurio metu išrenkami geriausiai savo valdas prižiūrintys ir puoselėjantys miško savininkai.

Šio konkurso tikslas yra skatinti privačių miškų savininkus savo miško valdose ūkininkauti pagal tvaraus ir subalansuoto miškų ūkio tvarkymo bei naudojimo principus. Miško savininkams šis konkursas svarbus ne tik dėl garbės ar apdovanojimo, tačiau jis taip pat suteikia galimybę pristatyti savo valdą, įsivertinti, kur dar galbūt reikėtų „pasitempti“, taip pat pasidalinti patirtimi ir paskatinti kitus miško savininkus, kaip teisingai ir pavyzdingai prižiūrėti savo miško valdą. Tuo pačiu tai neatsiejama galimybė miško savininkams, bendraminčiams pabendrauti tarpusavyje.

Renkant pavyzdingiausiai besitvarkančius miško savininkus miško valdos vertinamos kompleksiškai: dėmesys skiriamas valdos riboms ir riboženkliams, pagrindiniams ir ugdomiesiems kirtimams, želdiniams ir žėliniams, taip pat sanitarinei miško būklei, infrastruktūriniams įrenginiams, savanoriškiems aplinkosauginiams įsipareigojimams, šalutiniams ir nemedieniniams miško naudojimams. Papildomi balai paprastai rašomi už išskirtinius sprendimus ir rezultatus.

Kviečiame dalyvauti jau tradiciniu tapusiame kasmetiniame konkurse „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda“, kurio metu išrinksime geriausiai savo valdas prižiūrinčius ir puoselėjančius miškų savininkus.

Jei esate rūpestingai savo miškus tvarkantys ir prižiūrintys - REGISTRUOKITĖS, jei pažįstate gerai miškininkaujančių kolegų- PASIŪLYKITE įtraukti juos į vertinimą.

Registracija: nuo š. m. liepos 1 d. iki rugpjūčio 31 d

užpildant formą:

https://docs.google.com/forms/d/1o675M6DiZAVTXN37DhkOIjUMud7yNdaAXqPWqzqyWsA/edit?pli=1

Konkurse dalyvauti gali ir yra kviečiami visi savo valdose pavyzdingai besitvarkantys miškų savininkai. Miškų valdos kompetentingų specialistų komisijos atsakingai apžiūrimos ir įvertinamos. Susumavus rezultatus išrenkami nugalėtojai.

Susisieksime, atsiklausime, o pačių geriausių laukia pelnytas įvertinimas ir išties vertingos LR Aplinkos ministerijos ir rėmėjų įsteigtos dovanos!