Naujienos

2024 - 01 - 23

LŽŪKT video: Atviras pokalbis apie miškams ir jų savininkams svarbius dalykus

Su Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba Miškininkystės paslaugų biuro vadove Vita Ivaškevičiene bei vyriausiuoju miškininkystės specialistu Mindaugu Malaškevičiumi pasikalbėjome apie miškų ir jų savininkų nūdienos aktualijas bei ateities perspektyvas. Laidos apie miškus ir jų savininkus svečias - Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos (LMSA) pirmininkas dr. Algis Gaižutis.

Pokalbio metu aptarėme šias temas (kartu paliesdami dar daugelį kitų klausimų):

  • Žiemos laikas miškininkams darbymetis – kokie pagrindiniai darbai laukia privačių miškų savininkų? Ar palanki ši žiema miško savininkams? 
  • Kokia situacija medienos rinkoje? Kainų pokyčiai?
  • LMSA dalyvaujame įvairiuose Europos miškininkystę liečiančios politikos formavimo procesuose, iniciatyvose – kuo gyvena Europos miškų savininkai? Ko galime laukti iš Briuselio?
  • Kokie pagrindiniai pokyčiai laukia Lietuvos privačių miškų savininkų ir kaip tai palies miškų savininkus? (Miškų įstatymas, Saugomų teritorijų įstatymas, Specialiųjų žemės naudojimos sąlygų įstatymo pakeitimai, Miško kirtimų taisyklių pakeitimai ir kt.)
  • Kokios priemonės palengvintų miškininkų situaciją – konsultacijos, paramos ar kt.?
  • Kokie artimiausi darbai ir veiklos, kurių imasi asociacija?

Už profesionalumą rengiant laidą dėkojame pokalbio vedėjai Erika Mankute, LŽŪKT Rinkodaros skyriaus vadovei ir fotografui-vaizdo operatoriui Egidijui Vilkevičiui.
2024-01-18 vykusio pokalbio vaizdo įrašo nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=yrlDLroSdUc

Šiuos reikalavimus išsakėme Miškų sektorių atstovaujančių organizacijų atstovų susitikime su Aplinkos ministru Simonu Gentvilu, AM politikos grupių ir AM pavaldžių institucijų vadovais bei specialistais šį pirmadienį, sausio 22 d.: