Naujienos

2024 - 04 - 20

Nacionalinis miškasodis "Kad giria žaliuotų" 2024

Šiemet Lietuvoje ypatingai daug svarbių papildomų progų sodinti miškus. Minime Dainų šventės 100-metį, taip pat – 20 metų įstojimo į ES bei NATO sukaktį. Nacionalinis miškasodis kviečia mūsų tautos tradicijas puoselėjančius bei laisva ir saugia šalimi besididžiuojančius piliečius tradiciškai prisidėti prie miškų sodinimo ir Lietuvos miškingumo didinimo.

Šiais metais pavasarinis miškasodis prasidėjo jau kovo antroje pusėje. Įveisiami nauji miškai ir atsodinamos kirtavietės tiek privačiuose, tiek valstybiniuose plotuose.

Šį šeštadienį, balandžio 20 d. vyko didžiausia Valstybinių miškų urėdijos, Aplinkos ministerijos ir Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuota miškų sodinimo šventė – Nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“. Šiais metais miškasodis ypatingas – akcijoje dalyvavo gausus būrys piliečių, kurių dėka visoje Lietuvoje buvo pasodinta virš 100 girių, taip įprasminant Dainų šventės šimtmetį.

Džiugu, kad toks gausus būrys tautiečių šiais metais  prisijungė prie prasmingos Nacionalinio miškasodžio „Kad giria žaliuotų“ šventės ir tokiu būdu įprasmino savo meilę gamtai bei tradicijoms.

Miškasodžio renginiai vyksta visoje Lietuvoje

Miško sodinimas, kadaise buvęs tik miškininkų darbu, dabar yra tapęs viena gražiausių ir laukiamiausių švenčių. Prie Nacionalinio miškasodžio „Kad giria žaliuotų“ šiemet prisijungė rekordinis skaičius gamtą bei mūsų tautos tradicijas mylinčių, tausojančių ir gerbiančių žmonių. Miškininkai taria ačiū visiems talkininkams!

VMU parengtas video iš miškasodžio: