Naujienos

2024 - 06 - 10

Nuvilianti naujiena- AM vėl grąžina 5 proc. mokestį miškų savininkams

Nuvilianti naujiena- AM vėl grąžina 5 proc. mokestį miškų savininkams į nauja redakcija rengiamą LR Miškų įstatymo projektą, nors paskutiniame Aplinkos ministerijos Vyriausybei teiktame variante šis mokestis buvo išimtas. Atsisakyti 5 proc.mokesčio savo rinkiminėje programoje buvo numatę Liberalų sąjūdis ir pažadėjęs miškų savininkams aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Tai pasekmė keisto akibrokšto, kuomet LMS ir PMSA atstovu prisistatantis Aidas Pivoriūnas praeitą savaitę (birželio 4 d.) vykusiame Vyriausybės tarpinstituciniame pasitarime svarstant naujos redakcijos LR miškų įstatymo projektą, pasiūlė įvesti visuotinį miškų mokestį (kad valdžia turėtų iš ko susimokėti miškų savininkams už milijonines sumas siekančius ūkinės veiklos apribojimus). Toks dvigubas smūgis privatiems miškų savininkams: pirmiausiai patiria nuostolių dėl valdžios įvedamų apribojimų, o paskui dar apmokestinami, kad valdžia turėtų pinigų daliai nuostolių kompensuoti.
Taipogi tapo žinoma, kad PMSA Vyriausybės kanceliarijai pateikė net keturis siūlomus miško savininkų apmokestinimo variantus:
1 Miško žemės mokestį (0.4% nuo kadastrinės vertės)
2. Biržės mokestį (nuo iškertamos medienos kiekio)
3. Gyvosios gamtos mokestį (medžiotojams nuo ploto)
4. Miško įmonių pelno mokesčio didinimą iki 20%
Situacija apgailėtina. Kam reikia siūlyti naujus mokesčius, jei po ilgų diskusijų ir sebatų AM jau buvo priėmusi sprendimą atsisakyti diskriminacinio ir vienintelio tokio ES 5 proc. mokesčio nuo galutinės pardavimo kainos  naujai rengiamame Miškų įstatyme?
Reikia suprasti, kad dabartinėje situacijoje teikiami siūlymai kažką papildomai apmokestinti tikrai bus išgirsti tuo metu, kai valdžia desperatiškai iešo, ką čia dar galima būtų apmokestinti, kokius mokesčius įvesti, nesvarbu- ar toks reguliavimas būtų logiškas, ar ne. Ypač- kai tokie siūlymai skamba iš miškininkų ar miško savininkų atstovais prisistatančių asmenų.