Naujienos

2024 - 03 - 18

Projekto FOREST 4.0 tarptautinė konferencija apie miškų informacijos skaitmenizavimą

Š. m. kovo 18 d., Valstybinėje miškų tarnyboje surengtas projekto „FOREST 4.0 Creation of the Centre of Excellence in Smart Forestry“ („Teaming for Excellence (HORIZONWIDERA-2022-ACCESS-01-two-stage)“ suinteresuotųjų grupių susitikimas. Jo metu vyko apskritojo stalo diskusija tema „Dabartinė Lietuvos situacija skaitmenizuojant miškų informaciją bei sprendimų priėmimą ir kas laukia ateityje“ (“The current LT situation in Forest digitalization process, decision management and what is expected in the future”).

Pagrindiniai renginio organizatoriai – Vytauto Didžiojo universitetas kartu su pažangiais partneriais – Linnaeus universitetu (Švedija), Kauno technologijos universitetu (KTU) bei įmonėmis „Art21“ ir „AgriFood“ kurs su miškais susijusių dirbtinio intelekto (DI) ir daiktų interneto (IoT) technologijų kompetencijos centrą (CoE). Projekto FOREST 4.0 veiklomis siekiama skatinti inovatyvius, duomenimis pagrįstus miškininkystės valdymo sprendimus visoje vertės grandinėje: nuo miško išteklių valdymo iki galutinio produkto patekimo į rinką.

Renginio metu buvo kalbama apie miško skaitmeninimo problemas ar iššūkius, apie tai, kokiomis formomis ir temomis būtų poreikis bendradarbiauti ateityje su kuriamu Forest 4.0 ekscelencijos centru. Dalyviai išklausė pranešimus tiek apie Lietuvos, tiek apie Švedijos situaciją miškų informacijos skaitmeninimo srityje ir ateities perspektyvas.

Lietuvos miško ir žemės savininkų asociaciją (LMSA) konferencijoje atstovavo miškininkas Darius Dumbrava. 

Apskritojo stalo diskusiją moderavo Forest 4.0 koordinatorius prof. Tomas Krilavičius ir prof. Gintautas Mozgeris.