Naujienos

2023 - 11 - 30

VMI pažadėjo perskaičiuoti žemės mokestį miško savininkams pagal individualius prašymus

Seimo Kaimo reikalų komitetas (KRK) Finansų, Aplinkos bei Žemės ūkio ministerijoms siūlo tobulinti Žemės mokesčio įstatymą ir žemės verčių apskaičiavimo tvarką. Sprendimą komitetas 2023-11-29 (trečiadienį) bendru sutarimu patvirtino anksčiau surengęs dvi parlamentines kontroles po to, kai žemės savininkai už 2023 metus susimokėjo žemės mokestį. 

Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacija (LMSA) kreipėmės į Seimo KRK dėl miško žemės apmokestinimo: nors Lietuvos Respublikos žemės mokesčio įstatymo 4 straipsnyje jau dabar įtvirtinta, kad  miško žemė ir žemės ūkio paskirties žemė, kurioje įveistas miškas Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka, nėra žemės mokesčio objektas. O faktas toks, kad net 142 tūkst. sklypų ,kurioje yra miškų, buvo apmokestinti tiesiog dėl nesusikalbėjimo tarp dviejų valstybinių registrų- Miškų valstybinio kadastro ir Nekilnojamo turto registro. Reiktų, kad nesaryšiai dėl registrų neatitikimo būtų traktuojami žemės savininko naudai. [LMSA 2023-11-13 raštą Nr. 47 Dėl žemės mokesčio padidėjimo rasite čia...>>>]

Svarbu: Valstybinės mokesčių inspekcijos prie FM Teisės departamento Tiesioginių mokesčių skyriaus vedėjas Rolandas Ragėnas per Seimo KRK posėdį patikino, kad individualiai perskaičiuos žemės mokestį tiems miško savininkams, kurie su individualiu prašymu kreipsis į VMI.

Peržiūrėti šį diskusijos momentą perPrimename, kad žemės savininkai iki lapkričio 15 d. turėjo susimokėti žemės mokestį. VMI duomenimis, šiemet jis apskaičiuotas beveik 780 tūkst. privačios žemės savininkų, jį sumokėjo 62 proc. gyventojų. Iš viso mokėtina suma sudaro 59 mln. eurų, t. y. 18,5 mln. eurų (45,68 proc.) daugiau negu pernai.  Žemės mokesčio tarifus šiemet didino 4 savivaldybės. Registrų centras žemės sklypų masinį vertinimą atlieka kiekvienais metais, o kasmet perskaičiuojamas vidutines rinkos vertes Vyriausybės nustatyta tvarka bent kas 5 metus prilygina mokestinėms vertėms. Nuo jų VMI apskaičiuoja mokėtinas žemės mokesčio sumas. 

____

2023-11-15 Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdyje detaliai svarstyti labai svarbūs klausimai:

  • Dėl natūralių pievų ir ganyklų, pelkių ir šaltinynų žemėlapių (aktualu ~300 tūkst.žmonių)
  • Dėl žemės mokesčio padidėjimo ir klaidų apmokestinant miško žemę (aktualu ~1 mln. piliečių, įskaitant 245 tūkst. miško savininkų)

Peržiūrėti Seimo KRK posėdžio vaizdo įrašą: https://youtu.be/eIiQF6YOOCY?list=PLafTseM15bmEgS79-5fpoj8j-_kPCApE-&t=8870