Naujienos

2024 - 04 - 10

Sprendžiami sanitarinės miškų būklės suvaldymo iššūkiai

Š.m. balandžio 10 d.  kartu su Aplinkos ministerijos ir Valstybinės miškų tarnybos atstovais dalykiškai aptarėme Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos (LMSA) pateiktus pasiūlymus ir kitas galimybes paspartinti būtinuosius sanitarinius miško kirtimus tvarkant žievėgraužio tipografo židinius. Svarbu, kad visi supranta susidariusią grėsmingą situaciją ir ieško sprendimų eglynų kenkėjų židinių suvaldymui.

Po išplėstinio LMSA Valdybos posėdžio, kuriame kartu su aplinkos ministru Simonu Gentvilu ir viceministru Kęstučiu Šetkumi aptarėme susidariusią situaciją, parengėme konkrečius pasiūlymus. Akcentavome, kad laikas imtis kovos su priežastimi, o ne vien pasekmių šalinimu.

Remiantis informacija apie išaugusią grėsmę miškų sanitarinės būklei dėl sparčiai plintančių spygliuočių medžių liemenų kenkėjų, kreipiamės į Aplinkos ministeriją prašydami imtis neatidėliotinų sprendimų pagreitinant suderinimą ir supaprastinant sanitarinių kirtimų vykdymą privačiuose miškuose.
Tad š.m. balandžio 10 d. surengtas pasitarimas, kuriame nuodugniai išdiskutavome LMSA pateiktus pasiūlymus  ir kitas galimybes paspartinti būtinuosius sanitarinius miško kirtimus tvarkant žievėgraužio tipografo židinius.

Tikimės aptartų sprendimų operatyvaus įgyvendinimo.