Naujienos

2003 - 02 - 21

Kaip aplinkos viceministras asociaciją steigė, kad kiršinti miškų savininkus

Buvęs miškų ministras Albertas Vasiliauskas užsimojo prieš privačius miško savininkus. Aplinkos ministerijos valstybinės miškų tarnybos vadovai daro žygius, kad sukompromituotų dešimtmetį veikiančią Lietuvos miško savininkų asociaciją (LMSA),- rašoma savaitraščio "Veidas" žurnalistės Jonės Kučinskaitės 2003-02-21 straipsnyje "Kiršinami miškų savininkai".
Lietuvai tapus ES nare privatūs miško savininkai gaus ženklą struktūrinių fondų paramą.

Aplinkos ministerijos vadovybei neparankūs LMSA vadovai. Nepanoręs prisistatyti miško savininkas pasakojo, jog pats viceministras A. Vasiliauskas jam siūlęs visokeriopą paramą steigiant dubliuojančią privačių miško savininkų asociaciją. Įtakingų privačių miško savininkų viliotinis truko apie metus.

Prieš porą savaičių įregistruota Privačių miško savininkų asociacija. Jos tarybos pirmininkas – buvusio aplinkos ministro Imanto Lazdinio sūnus Marius. Asociacijos direktorė – Ieva Lučiūnienė, Širvintų girininko pavaduotojo žmona. Kol kas organizacija neturi nė vieno nario.

Privačių miško savininkų asociacija, aktyviai remiama ministerijos, vertinama kaip politinio susidorojimo įrankis su LMSA. Susižinojus šį faktą Europos miško savininkų konfederacija CEPF pareiškė, kad tai yra rimta grėsmė demokratijai.

Viceministras A. Vasiliauskas nuslėpė, kad Aplinkos ministerija palaiko naują organizaciją. „Kiek remsime, negaliu dar atsakyti. Prašėme vyriausybės, kad leistų iš specialiųjų lėšų, kurios kasmet sudaro apie 13 mln. Lt, paremti asociaciją“,- sakė A. Vasiliauskas.

LMSA pirmininko pirmasis pavaduotojas dr. Algis Gaižutis įsitikinęs, kad tai jau yra grėsmė demokratiniams savivaldos procesams. „Precedentas gali paplisti. Nesusitvarko kokia nors ministerija su nepaklusnia asocijuota struktūra ir inicijuoja alternatyvą“, - svarstė A. Gaižutis. Jis mano, jos ministerijos vadovybė nori įplieksti kibirkštį tarp dviejų analogiškų struktūrų. O besipešančius – lengviau suvaldyti.