Naujienos

2005 - 02 - 08

*Suomiai atsisakė Latvijoje statyti celiuliozės fabriką

 2005 m. vasario 8 d

Suomijos medienos pramonės grupė "Metsaliitto" pranešė, kad ji atsisako statyti celiuliozės fabriką Latvijoje ir tai dabar padaryti ketiną Urugvajuje.
Bendrovė šią savaitę informavo Latvijos vyriausybę apie jos sprendimą pasitraukti iš 1 mlrd. EUR vertinamo "Baltic Pulp" projekto, kuris būtų tapęs didžiausia užsienio investicija Latvijoje.
"Metsaliitto" priėmė tokį sprendimą po to, kai Latvijos valstybinis įtakos aplinkai komitetas paskelbė ataskaitą, kurioje pateikė išvadą, jog celiuliozės fabrikas padarytų nepataisomą žaliavą šalies aplinkai, nuodingomis cheminėmis medžiagomis teršdamas atmosferą ir Dauguvos upę.
Prieš penkerius metus įkurta bendrovė "Baltic Pulp" celiuliozės fabriką planavo pastatyti Jekabpilyje dar 2007 m.
Po 33% "Baltic Pulp" akcijų turi Latvijos vyriausybė ir Švedijos bendrovė "Sodra", o 34% – "Metsaliitto".
Suomijos ir Švedijos bendrovių lėšomis buvo numatyta pastatyti fabriką, o Latvijos vyriausybė turėjo garantuoti jo aprūpinimą žaliava iš valstybinių miškų.
"Metsaliitto" yra viena didžiausių medienos pramonės grupių Europoje. 2003 m. grupės apyvarta sudarė 8,3 mlrd. EUR, o organizacijoje dirbo 30.000 žmonių. Suomijoje būstinę turinti bendrovė veikia visoje Europoje ir prekiauja savo produkcija visame pasaulyje.
Medienos rinkos dalyviai VŽ teigė, kad sprendimas įtakos Baltijos medienos rinkai neturės, kadangi fabrikas net nebuvo pradėtas statyti, o rinka pastaraisiais metais gyveno žinodama apie latvių planus.