Naujienos

2010 - 07 - 17

V.Ribikauskas: labai svarbu medžiotojams draugiškai sugyventi su žemdirbiais.

Vidurvasarį ir seimūnų mintys sklando prie šiltųjų jūrų paplūdimių. Aktyviai pradėti taisyti medžioklės įstatymai įstrigo interesų pinklėse. Nelengva Seimo Aplinkos apsaugos komiteto nariams apsispręsti, kai iš vienos pusės spaudžia medžiotojai, o iš kitos žemių ir miškų savininkai,- svarsto žinomas medžiotojas Vytautas Ribikauskas.

Tačiau sprendimus daryti būtina tuojau pat, nes medžiotojų ir privačių žemių bei miškų savininkų santykiai nėra normalūs. Yra medžiotojų, kurie, nieko nederindami, šeimininkauja piliečių privačiose valdose, bet yra ir ūkininkų, kurie tyčia javais, kukurūzais apsėja visas pamiškes, kad po to galėtų iš medžiotojų reikalauti kompensacijų už žvėrių suniokotus pasėlius. Pastaruoju atveju gal vertėtų įstatyme priimti nuostatą, kad medžiotojų organizacija (klubas, būrelis) turėtų teisę atsisakyti medžioklei naudoti vieno ar kito žemės ar miško savininko valdą. Jeigu medžioklę savo nuosavose valdose gali uždrausti žemės ar miško savininkai, tai kodėl atsisakyti savininkų žemių ir miškų negali medžiotojai?

 [...]

Pilną "Ūkininko patarėjo" redakcijos leidžiamame Kaimo laikraštyje 2010-07-17 spausdinamą V.Ribikausko straipsnį "Medžioklė javams prinokus" skaitykite čia...>>>