Naujienos

2010 - 07 - 29

Biržiečius gąsdina gausėjantys žmonių nebijančių vilkų išpuoliai

Vos tik tyrimus atlikę mokslininkai patvirtino, kad nemažai Šiaurės Lietuvoje siautėjančių vilkų turi šuns genų, šie žvėrys surengė naujų grėsmingų išpuolių prieš naminius gyvūnus. Devyni nugalabyti šunys Čypėnuose, penkiolika – Kupreliškio apylinkėse, septynios avys – Galvokuose. Taip savo medžioklės sezoną pradėjo Biržų rajono miškuose gyvenantys vilkai,-informuoja 2010-07-29 lrytas.lt
Medžiotojai tvirtina, kad tai – dar tik išpuolių pradžia, nes didysis jauniklių mokymas prasideda rugpjūtį.

„Vilkai atslenka į miestelio vidurį, lenda į namų kiemus ir ten pjauna šunis.Toks jų elgesys baugina žmones”, – sakė Kupreliškio bendruomenės pirmininkė Danutė Einorienė. Miestelyje vilkai šįmet pirmą kartą pasirodė liepos 7 dieną. Nuo to laiko jie nuolat siautėja apylinkėse – galabija šunis ir avis. Manoma, kad šie plėšrūnai medžioja paryčiais. Kaime jie pasirodo apie 4 valandą ryto.

Prisiveisė per daug vilkų. Buvo ir tokių įtarimų, kad naktimis žmonių kiemuose siautėja sulaukėjęs kovinis šuo, kurio atsikratė šeimininkas. Tačiau žmonių augintas ir dresuotas šuo greičiausiai būtų pasirodęs ir dieną. Kupreliškio medžiotojų būrelio narys Darius Eidikonis neabejoja, kad šiose apylinkėse daugiau kaip dvidešimt šunų nugalabijo vilkai: „Iki šiol tokių dalykų negirdėjau.Tai reiškia, kad Biržų miškuose prisiveisė per daug vilkų. Galima manyti, kad šie plėšrūnai medžioja ir po vieną, ir grupėmis.Vienas vilkas pajėgus per naktį papjauti porą šunų. Bet septynių avių tikrai nepajėgtų.” D.Eidikonio tvirtinimu, vilkai dabar moko jauniklius medžioti. Tačiau jiems paūgėjus prasidės jau nebe šunų, o stambesnių gyvūnų naktinės skerdynės ganyklose.

Šiuo metu vilkus medžioti draudžiama. Jų medžioklės sezonas prasideda gruodžio 1-ąją ir baigiasi tuomet, kai sumedžiojamas nustatytas šių plėšrūnų skaičius. Specialistai pataria vietoj dabar Lietuvos miškuose gyvenančių 270 vilkų palikti 200.

Visą 2010-07-29 lrytas.lt korespondentės V.PETRAUSKIENĖS straipsnį "Vilkų atakos prieš šunis kelia siaubą žmonėms" skaitykite čia...>>>