Naujienos

2010 - 12 - 22

Urėdų konfliktas keliasi į teismus.

Praeinančiais 2010-siais dėl nustatytų vidaus kontrolės sistemos trūkumų iš pareigų atleisti net trys miškų urėdai. Tarpe jų – balandžio 14 d. iš pareigų buvo atleistas  ir Ignalinos miškų urėdas Vergantas Valiukas. Tik išvijimu iš darbo jo galimai privirta ir toliau verdama košė dar neišsrėbta, šaukštai nesudėti,- temą nagrinėja Šarūnas Preikšas svetainėje alunta.lt skelbiamame straipsnyje "Mišką kerta - lekia... urėdai".

„Apmaudu, kai ir kitais klausimais į urėdijas žiūrima nevienodai. Štai pernai,  Šiaulių STT skyrius pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Kuršėnų miškų urėdo veiklos (buhalterinių dokumentų klastojimo). Šiemet jį teismas pripažino kaltu ir nuteisė. Ir ką galvojate? Jis ir toliau sėkmingai dirba. Štai tau ir GMU principingumas. Ir urėdijų lygybė...“, - žodžių kišenėje neieškojo miškininkas.  Teigdamas, jog Generalinis urėdas Benjaminas Sakalauskas jį šmeižia be įrodymų ir teismo, kai  tuo metu pačioje Generalinėje urėdijoje STT atlieka tyrimus dėl pareigūnų piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, manydamas, jog jo atleidimas iš pareigų yra nepagrįstas, buvęs Ignalinos miškų urėdijos urėdas V.Valiukas kreipėsi į teismą. „Atleidimo priežastys (nurodžiau ne visas, tik kelias) glūdi visai kitur, o ne tuose iš piršto laužtuose ir pritemptuose „faktuose“, nurodytuose GMU raštuose“, - tikina V.Valiukas.

[...]

„Tai, ką teigia GMU, tėra akių dūmimas. Generalinis urėdas su manimi susidorojo už tai, kad atsisakiau vykdyti neteisėtus jo įsakymus bei pavedimus. Atleidimo priežastys glūdi visai kitur, o ne tuose iš piršto laužtuose ir pritemptuose „faktuose“, nurodytuose GMU raštuose“, - stengiasi  įtikinti buvęs Ignalinos miškų urėdijos urėdas V.Valiukas.

[...]

Teigdamas, jog Generalinis urėdas B.Sakalauskas jį šmeižia be įrodymų ir teismo, kai  tuo metu pačioje Generalinėje urėdijoje STT atlieka tyrimus dėl pareigūnų piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, manydamas, jog jo atleidimas iš pareigų yra nepagrįstas, buvęs Ignalinos miškų urėdijos urėdas V.Valiukas kreipėsi į teismą.

[...] 

Visą  Š.Preikšo straipsnį  "Mišką kerta - lekia... urėdai" galima perskaityti Alunta.lt ...>>>