Naujienos

2010 - 12 - 29

Aplinkos ministras kviečia ateiti pagalbon žvėrims

Kviečiu visus gamtos mylėtojus, puoselėtojus, ypač gyvenančius arčiau miškų ir gerai pažįstančius kiekvieną miško takelį, ateiti pagalbon žvėrims. Kiekviena išgelbėta miško gyvybė prasmingai papuoš mūsų naujamečius džiaugsmus,- ragina 2010-12-28 aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas

Gražiai pusnyse paskendusi Lietuva pasitiko Šventų Kalėdų naktį, netrukus dar didesni džiaugsmai – Naujuosius sutiksime stipriai šaltukui spaudžiant - žiemos šaltos malonumais mėgausimės.

Tačiau grožis ne visiems toks maloningas, mūsų broliams giriose jis virsta didele problema, o neretai ir žiauria realybe. Besikeičiant oro temperatūrai ant gausiai žemę nugulusio sniego paviršiaus susiformavo stora ir sunkiai pralaužiama ledo pluta, sunkiai įveikiama netgi šernams. O juk beveik visi miško gyventojai žiemą maitinasi po sniegu likusiais žolės kuokšteliais, nuo medžių rudenį nukritusiomis bei kitaip susikaupusiomis maistingomis gėrybėmis. Deja, ledo pluta ne tik kad nebeleidžia pasiekti maistą, bet tampa sunkiai praeinamu barjeru visiems stambesniems žvėrims.

Kviečiu visus gamtos mylėtojus, puoselėtojus, ypač gyvenančius arčiau miškų ir gerai pažįstančius kiekvieną miško takelį ateiti pagalbon žvėrims. Kiekviena išgelbėta miško gyvybė prasmingai papuoš mūsų naujametinius džiaugsmus. Juk tai taip nesunku!

Atskirai kreipiuosi į medžiotojus. Labai gerai pagalvokite, gal garbinga susilaikyti nuo medžioklės, kai gyvūnams sunku ir pajudėti, kai stirnos ir kiti kanopiniai kruvinomis kojomis vos išklampoja per apledijusias pusnis? Neabejoju, Lietuvos medžiotojai ne tik miško šeimininkai ir puoselėtojai, bet ir girių džentelmenai !

Laimingų ir prasmingų Naujųjų metų visiems Lietuvos gamtos puoselėtojams!


Gediminas Kazlauskas
Aplinkos ministras

Nuotrauka: efoto.lt