Naujienos

2011 - 01 - 05

Valstybės kontrolė: aplinkos ministras privalės išieškoti iš kaltųjų GMU padarytą 49 tūkst. Lt žalą

Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas paliko galioti Valstybės kontrolės sprendimą, kuriuo aplinkos ministras buvo įpareigotas įstatymų nustatyta tvarka išieškoti dėl neteisėto Generalinės miškų urėdijos Vidaus audito skyriaus vedėjos atleidimo padarytą 49 tūkst. Lt žalą,-  2011-01-05 informuoja Valstybės kontrolė.
2008 metais generalinio miškų urėdo Benjamino Sakalausko įsakymu iš pareigų buvo atleista Generalinės miškų urėdijos Vidaus audito skyriaus vedėja, kuri Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo nutartimi buvo grąžinta į darbą.
 
Už priverstinės pravaikštos laiką jai buvo išmokėtas vidutinis darbo užmokestis, kompensuotos bylinėjimosi išlaidos ir sumokėtos socialinio draudimo įmokos, todėl Valstybės kontrolė, atlikusi valstybinį auditą, konstatavo, kad Generalinė miškų urėdija patyrė daugiau kaip 49 tūkst. Lt. žalą ir įpareigojo aplinkos ministrą įstatymų nustatyta tvarka žalą išieškoti.

Generalinis miškų urėdas B.Sakalauskas ir Generalinė miškų urėdija apskundė tokį Valstybės kontrolės sprendimą Vilniaus apygardos administraciniam teismui, kuris jų skundus patenkino.
 
Valstybės kontrolė nesutiko su pirmosios instancijos teismo sprendimu ir jį apskundė Vyriausiajam administraciniam teismui. Šis teismas patenkino Valstybės kontrolės apeliacinį skundą ir panaikino Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą.
 
Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo sprendimas neskundžiamas.