Naujienos

2011 - 01 - 10

Biržų RP direktoriui nė motais aplinkos ministro raginimai nutraukti bet kokias medžiokles

Aplinkos ministro įsakymu uždraustos medžioklės su varovais, tačiau prie šėryklų medžioti neuždrausta. Ar šaudomi prie šėryklų besilaikantys nusilpę gyvūnai yra medžioklė, ar tiesiog jų naikinimas - kiekvieno sąžinės reikalas,- įsitikinusi Biržų rajono medžiotojų ir žvejų draugijos medžioklės žinovė Renata Kaminskienė.

Ministro nuomonės nepaisė.Tuo tarpu praeitų metų gruodžio pabaigoje prie šėryklos šerną sumedžiojo ne bet kas, o pats Biržų regioninio parko direktorius Kęstutis Baronas. Jis vadovauja biudžetinei įstaigai, kuri pavaldi Aplinkos ministerijai.

K. Baronas neslėpė prieš Naujuosius metus iš savo bokštelio, kurį turi pasistatęs Nemunėlio Radviliškio medžiotojų būrelio medžioklės plotuose, nušovęs šerną.

„Medžioklės taisyklių nepažeidžiau, papyliau iki 20 kilogramų pašarų ir laukiau ėsti ateinančio šerno. Jį ir nušoviau", - korespondentei J.Vitkauskienei atviravo K. Baronas.

Biržų regioninio parko vadovas tikino, kad medžioti prisiviliojant šernus ir lapes būtina, nes reikia reguliuoti jų populiaciją.Tokį gyvūnų šaudymo būdą jis teigė vadinantis medžiokle. „O kaip kitaip juos prisiviliosi?" - klausė regioninio parko direktorius.

[...]

Visą istoriją skaitykite Biržų krašto laikraščio "Šiaurės rytai" korespondentės Jurgitos Vitkauskienės 2011-01-08 straipsnyje "Nusilpusius gyvūnus medžiotojai vilioja pašarais" ...>>>