Naujienos

2011 - 01 - 24

Jurbarko miškininkai baiminasi vagysčių pagausėjimo

Jurbarko rajone neteisėtai gabenančių, kertančių ar kitaip miške savivaliaujančių kasmetinės akcijos metu „Miškas 2010“ neužfiksuota. Vis dėlto miškininkai nesijaučia ramūs. Priešingai. Laukia medienos vagysčių pagausėjimo. Medienos rinkos atsigauna, ką įrodo prieš gerą mėnesį įvykusi vagystė Kalvelių girininkijoje.  Anot miškininkų, vagysčių būtų buvę dar daugiau, jei ne gausiai iškritęs sniegas,- informuoja 2011-01-07 Jurbarko miesto ir rajono laikraštis  "Mūsų laikas" Nr.02 (695)

Miškininkai: medienos vagysčių padaugės
Tokius reidus gali tekti organizuoti dažniau. Medienos vagysčių gali padaugėti. Apie tai signalizuoja atgyjanti medienos rinka. O tai įrodo maždaug prieš mėnesį įvykusi vagystė. Iki tol paskutinė didelė medienos vagystė Jurbarko krašte buvo užfiksuota prieš krizę, prieš dvejus metus. Anot Jurbarko miškų urėdijos miško apsaugos inžinieriaus K. Kaučiko, tada dar nebuvo sniego. Iš Kalvelių girininkijos tarpinio sandėlio pavogta rąstų. Spėjama, kad jų atvažiuota ne viena mašina.  Kol kas masinio vogimo nebuvo, bet gali būti. Atsirado paklausa. Pakilo medienos kainos. Iki tol vagysčių mažėjo, nes nebuvo paklausos. Spėju, kad kol kas vagystės aprimo dėl sniego, nėra kaip privažiuoti“, – kalbėjo K. Kaučikas.
Anot jo, palikti tarpiniuose sandėliuose rąstus ekonomiškiau, nes nereikia toli vežti. Tokie sandėliai yra arti kirtaviečių. „Kuo tarpiniai sandėliai arčiau nukirstos biržės, tuo ekonomiškiau. Bet dėl vagysčių, nors ir neekonomiška, stengiamės rąstus palikti arčiau pastatų, kad  būtų   kam saugoti“,  –  sakė  miško apsaugos inžinierius. Paprastai rąstai iš tarpinių sandėlių keliauja pirkėjams.

Visą Linos Juškaitienės straipsnį  "Miškininkai baiminasi vagysčių pagausėjimo" skaitykite 2011-01-07 Jurbarko miesto ir rajono laikraštyje  "Mūsų laikas" Nr.02 (695)...>>>