Naujienos

2011 - 02 - 22

Biržietis eigulys vilką sumedžiojo savo namo kieme

Biržų rajone, Virškupėnų kaime, gyvenantis eigulys Saulius Variakojis pasijuto kiek nejaukiai, kai savo namų kieme pamatė slampinėjantį vilką. Kai tas pats vilkas po poros dienų vėl atsėlino, miškininkas jau buvo pasiruošęs medžioklinį šautuvą, situaciją 2011-02-22 aprašo dienraščio "Lietuvos rytas" žurnalistė Virginija Petrauskienė.

 

„Nejauku savo kieme pamatyti vilką. Matyt, ateidamas prie žmonių jis ieškojo lengvo grobio", - kalbėjo S.Variakojis. Praėjusią savaitę apie 21 valandą eigulys žvilgtelėjo pro langą ir mėnesienos nušviestame kieme prie ūkinio pastato pamatė tupintį vilką.

Vyras atsidarė langą, pašvietė į žvėrį žibintu, tačiau šis nejudėjo. Po šūvio per langą plėšrūnas iškart krito. Stambus patinas svėrė 48 kilogramus, jo aukštis buvo 80 centimetrų, o kūno ilgis kartu su uodega siekė 2 metrus. „Dabar tikiu, kad vasarą tikrai vilkai Kupreliškyje ir aplinkiniuose kaimuose pjaudavo šunis", - kalbėjo S.Variakojis. Jis sakė ir anksčiau prie savo namų pastebėjęs vilkų paliktų pėdų. Tąsyk du eigulio kieme laikomi šunys nenukentėjo. Tačiau likus kelioms dienoms iki šūvio viename Būginių girininkijoje esančių kaimų kažkas iš būdos išvilko šunį. Spėjama, kad tai - vilkų darbas.

Biržų urėdo pavaduotojas Alvidas Kurklietis sakė, kad, sprendžiant pagal pėdas, Biržų girios pietinėje dalyje siautėja kelios vilkų gaujos. Sekmadienį medžiotojai rado vilkų nudobtą ir apgraužtą stirną, šiek tiek anksčiau - elnio jauniklio liekanas. Žmonės baiminasi, kad įsidrąsinę vilkai nepastotų kelio kokiam vaikui.

Baidė motoriniu pjūklu

Prieš kelerius metus Biržų rajone medkirčiui skersai kelio išbėgo keli vilkai. Žmogus pastebėjo, kad plėšrūnų gauja bando jį apsupti. Vyrui pasirodė, kad atsliūkinę vilkai kaip grobį nusižiūrėjo ne jį patį, o kartu su juo buvusį šunį. Medkirtys nesutriko. Jis įjungė rankoje turėtą motorinį pjūklą. Šaižus garsas nepatiko vilkams ir jie atsitraukė į mišką.