Naujienos

2011 - 02 - 28

V.Ribikauskas: varymo medžioklės draudimo įsakymas sukėlė tik sumaištį ir daugiau nieko

2011 m. sausio 5 d. įsakymu aplinkos ministras uždraudė varymo medžiokles 2010-2011 m. medžioklės sezonu. Tačiau ar reikalingas toks draudimas?-svarsto žinomas medžiotojas Vytautas Ribikauskas ir konstatuoja, kad toks draudimas sukėlė tik sumaištį ir daugiau nieko.
Įsakymu skelbiama, kad varymo medžioklės uždraudžiamos 2010-2011 m. sezonu. Tačiau jokiuose medžioklę reguliuojančiuose dokumentuose nenurodyta, kada medžioklės sezonas prasideda ir kada baigiasi. Tai reglamentuota tik atskiroms medžiojamųjų gyvūnų rūšims. Tačiau nemažai gyvūnų medžiojama ištisus metus. Galima daryti prielaidą, kad medžioklės sezonas baigsis 2011 m. balandžio pirmąją. Vadinasi, plėšriųjų žvėrių varant laukuose nebus galima medžioti ir kovo mėn., kai sniego gali iš viso nelikti. Tad ar buvo reikalingas toks įsakymas?

Medžiotojams daug maloniau, kai jie patys viską daro savo iniciatyva, o ne baksnojami įvairių reguliuotojų. Kontroliuojamas kiekvienas medžiotojo žingsnis. Medžiotojams patikėta medžiojamosios faunos globa, saugojimas, gausinimas ir gausos reguliavimas. Tad ar nepakanka to, kad medžiojamoji fauna klesti ir gausėja (išskyrus tas rūšis, kurioms suklestėti medžiotojai mažai kuo gali padėti, beje, iš dalies ir dėl visokių draudimų).

Ar reikia dar niuksėti medžiotojus kaip kokius rambius mulus? Dėl tokio varymo medžioklių draudimo prasidėjo išpuoliai prieš medžiotojus žiniasklaidoje, nes kiekvienas pilietis ir netgi žurnalistas tą draudimą suprato savaip. Kai kas įsitikinęs, kad ministras uždraudė absoliučiai visas medžiokles. Tad įsigaliojus įsakymui medžiotojai, nupyškinę kokį šerną ne varymo medžioklėse, o kitais būdais (tykojant), kalami prie sienos kaip didžiausi brakonieriai.[...]

Visą V.Ribikausko straipsnį "Kodėl žvėris varantys medžiotojai negali šaudyti laukuose?"rasite čia...>>>