Naujienos

2011 - 08 - 07

Veidas: Paežerių šiukšlintojai – nebaudžiami

Šią vasarą išsiruošus pailsėti prie Lietuvos ežerų ir upių pirmiausia teks patiems apsirinkti šiukšles - šiemet poilsiavietėse kaip reta nešvaru,- primena Veidas.lt
Trakų rajono paežerės - puikus pavyzdys, kad teršėjų kontrolės poilsiavietėse praktiškai nėra. Paklaustas, kaip sekasi užtikrinti švarą paežerėse, Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Trakų rajono agentūros vedėjas Zigmantas Butvilas pripažino, kad sunkiai: “Poilsiautojų daug, o mūsų inspektoriai tik keturi: du atsakingi už miškus, o dar du - už visus kitus dalykus.

Paežerių kontrolė - vienas iš šimto darbų”, - savo bejėgiškumą pripažįsta Z.Butvilas. Prieš sunkmetį agentūroje dirbo vienu inspektoriumi daugiau.

Paprašytas informuoti, kiek šį sezoną nubausta prie ežerų šiukšlinusių poilsiautojų, Z.Butvilas atsakė, kad jų visai nenubaudžiama, nes norint nubausti, reikia teršėją nutverti bešiukšlinantį, o pastatyti po inspektorių prie ežerų esą nėra galimybių.

Šiuo metu gamtos šiukšlintojams gresia įspėjimas arba bauda nuo 100 iki 400 Lt. Pasak Aplinkos ministerijos Atliekų valdymo skyriaus vedėjos Ramintos Radavičienės, naujai rengiamame Administracinių nusižengimų kodekse siūloma baudas sugriežtinti. Vis dėlto R.Radavičienė mano, kad tai problemos neišspręs: tam būtinos didesnės aplinkos apsaugos inspektorių pajėgos ir didesnis visuomenės sąmoningumas. “Pati visuomenė turėtų talkinti kovojant su šiukšlinimu - Europoje tai įprastas dalykas. Kita vertus, pati esu sudrausminusi ne vieną teršėją ir kartais jausdavausi taip, lyg tuoj gausiu per galvą”, - neslėpė R.Radavičienė. Taigi kol kas kova su šiukšlintojais Lietuvoje - visiškai neveiksminga ir bevaisė.