Naujienos

2011 - 12 - 05

Miško žemėje stovintis privatus namelis Juodkrantėje - menkavertis turtas VSTT?

Juodkrantėje buvusioje pionierių stovyklavietėje poilsio namelius turintys baiminasi, kad valstybė juos apmulkins. Pastatai  įteisinti, tačiau sklypai aplink juos nėra suformuoti, nes nameliai stovi miško žemėje. Valdininkai ragina poilsinių savininkus menkaverčius (jų manymu) statinius nugriauti, nors Registrų centre namelių vertė skaičiuojama šimtais tūkstančių litų.

Dienraščio  "Klaipėda" nuotraukoje: Vytautas Ercius prie "menkaverčio" namelio

Savininkai užregistravo ir įteisino savo būstą, tačiau juo įprastai disponuoti negali. Nei perstatyti, nei nugriauti ir ant esamų pamatų pastatyti naujų namelių žmonės negali. Tarp vietos gyventojų ir valdininkų kilo tikra audra, kai prasidėjo Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo plano svarstymas.

60-metis Vytautas Ercius savo poilsio namelį įregistravo Registrų centre, kurio pažymoje nurodyta, kad poilsinė įvertinta 173 tūkst. litų. Kodėl jo turtas pripažintas menkaverčiu, doro atsakymo iš valdininkų V.Ercius taip ir negavo.

„Tačiau aiškinama, kad tai yra menkavertis turtas ir numatyta jį nugriauti. Man apmaudu, kad turiu nuosavybę, o valstybė nori ją atimti. Mes, paprasti žmonės, pakovoti negalime, o čia pat dygsta prabangūs turtingų veikėjų pastatai. Viena publika čia lyg runkeliai, o kiti – elitas“, – tvirtina V.Ercius.

Per susitikimą su Valstybės saugomų teritorijų tarnybų vadove Rūta Baškyte V.Ercius esą uždavė tiesų klausimą, kodėl pionierių stovyklos namelius ketinama griauti, o įtakingi verslininkai ar Seimo nariai savo turtą nerijoje išsaugojo?

„Man net buvo pasakyta, kad šie nameliai mums buvo atiduoti nusigriovimui. Esą lentoms? Tai gal sukūrenimui, kaip malkos? Už 173 tūkst. litų? Aš tokios nesąmonės dar nebuvau girdėjęs“, – pyko vyras.

[...]

R.Baškytė tikino, kad naujasis Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo planas galų gale turėtų sudėti visus taškus ir pagaliau turėtų paaiškėti, kokius statinius Neringoje teks griauti, o kokie išliks.

„Mes apsibrėžėme kelis karštus taškus, kur be nugriovimo nebus apsieita. Tai dešimt objektų“, – neslėpė Valstybės saugomų teritorijų tarnybos direktorė.

Pirmasis turėtų griūti Juodkrantėje esantis restoranas „Sorento“. Pastatas teismo sprendimu turi būti nugriautas iki metų pabaigos.

„Kiek žinau, savininkai jau formuoja ieškinius žalai atlyginti, esą kalbama apie 10–12 mln. litų sumą. Kaip valstybė spręs žalos atlyginimo klausimą, aš nežinau“, – tvirtino R.Baškytė.

[...]

Pilną tekstą skaitykite 2011 gruodžio 1 d. Astos Aleksėjūnaitės straipsnyje "173 tūkst. litų įvertinta pavėsinė - menkavertis turtas?" dienraštyje "Klaipėda"...>>>