Naujienos

2012 - 05 - 16

Kasmet gausėjantys ir pasėlius niokojantys gervių pulkai ūkininkus varo į neviltį

Pasvalio, Panevėžio, Ukmergės ir kitų rajonų ūkininkai jau nežino, kaip apsiginti nuo javų ir daržovių laukus niokojančių gausių pilkųjų gervių pulkų. Ūkininkai rengiasi  patiriamų nuostolių atlyginimo reikalauti iš valstybės per teismus,- informuoja lrytas.lt straipsnyje "Dėl gervių šokių ketina teistis su valstybe".
Valstybės saugomos ir į Raudonąją knygą kaip nykstantys paukščiai įrašytos pilkosios gervės yra ne tokios jau retos ir  baikščios, kaip iki šiol buvo manoma. Jos pulkais leidžiasi į javų, bulvių, kopūstų laukus ir ramiai juose sotinasi.

Dar prieš kelerius metus gervės dirbamuose ūkininkų laukuose paprastai pasirodydavo vasaros viduryje ir rudenį. Tačiau šiemet pirmieji paukščių pulkai pasėliuose nusileido jau kovo pradžioje.

Paprastai laukinių gyvūnų padarytą žalą ūkininkams turi atlyginti medžioklės plotų naudotojai. Tačiau pilkoji gervė yra saugomas paukštis, todėl jų padarytus nuostolius turi atlyginti valstybė.

Gal ir nuoskaudų didesnių nekiltų, jei valstybės skiriamos kompensacijos padengtų patiriamus nuostolius. Tačiau taip toli gražu nėra, kas verčia ūkininkus  patiriamų nuostolių atlyginimo reikalauti iš valstybės jau per teismus.

Išsamų Virginijos PETRAUSKIENĖS straipsnį "Dėl gervių šokių ketina teistis su valstybe"  skaitykite 2012-05-16 dienraštyje "Lietuvos rytas" ...>>>