Naujienos

2012 - 10 - 20

KNNP surengta kopų "ravėjimo" akcija įtraukiant savanorius

Kuršių nerijos nacionaliniame parke (KNNP) pirmąkart buvo galima legaliai, nesibaiminant sulaukti gamtos saugotojų grūmojimo, pasivaikščioti po pilkąsias kopas Naglių gamtos rezervate. Daugiau kaip 30 savanorių kartu su KNNP darbuotojais ėmėsi neįprasto darbo - kelių šimtų hektarų plote iš kopų rovė visas jaunas pušeles ir kitus sumedėjusius augalus.

KNNP direktorius Tomas Tukačiauskas priminė, kad po nepriklausomybės atgavimo Lietuvoje įsteigus saugomas teritorijas rezervatai buvo paversti savotiškomis laukinės gamtos šventovėmis, kur bet koks žmogaus kišimasis draudžiamas.

"Tačiau laikui bėgant paaiškėjo, kad žmogaus pagalba būtina. Todėl nuo 2008 metų Aplinkos ministerija patvirtino gamtotvarkos planą, leidžiantį atlikti tam tikrus darbus, - sakė T.Tukačiauskas. - Prižiūrėdami vadinamąsias pilkąsias kopas, nusprendėme prevenciškai išrauti savaime išdygusius medžius, kai jie dar labai jauni. Jei to nebus daroma, pilkosios kopos apžels medžiais ir išnyks kaip natūrali gamtinė buveinė, nebebus ir jokio estetinio vaizdo."

Išsamiau skaitykite 2012-10-20 "Lietuvos žinių" žurnalisto Deniso NIKITENKOS straipsnyje "Į Neringą - "ravėti" kopų"...>>>